MENU

Станиця Луганська: коли «рускій мір» відступає. ФОТОРЕПОРТАЖ

6149 0

Лелека оселилася на пам'ятнику загиблим у Другій світовій віні. Це фото може стати символом нової ситуації в Станиці Луганській, яка влітку була окупована бойовиками, а потім піддавалася нещадним обстрілам. Другий символ - відновлений ринок. Працюють банкомати, іде торгівля.

Попри той факт, що офіційно переходу між Станицею і Луганськом немає, він працює при контролі з боку ЗСУ та прикордонників. До нас, на ринок ідуть із окупованої території. Ціни - нижчі, не грабують, а це реально доводить, де краще жити. Притік людей на ринок стимулює місцеве виробництво, насамперед, теплиці, які раніше працювали на російський ринок. Економічне відновлення і стабільність можуть стати одним із чинників перемоги у протистоянні з недолугим «русским миром».

А ще недавно ситуація мала зовсім інакший вигляд.

Зруйнований центр Станиці.

Обстрілювана лікарня, в якій кілька кабінетів продовжували працювати в найлютіші морози без електроенергії, на дровах. Отакі. були умови - але роботи не припиняли.

Обстрілювана церква Московського патріархату як ще один привіт від «русского мира».

І над всім цим як символ сюрреалізму стояв Ленін. Але, як пояснює голова місцевої військово-цивільної адміністрації Юрій Золкін, «вночі налетів шквальний вітер і Ленін, розхитаний обстрілами, не витримав і впав сам по собі»:)

Але ще важливіше: районна рада прийняла рішення про Росію як агресора, а ЛНР - як «терористичну організацію». Це стало викликом «казачкам», адже Станиця - історично одна з двох донських станиць на території України (друга - сучасний Новоазовськ). Російськомовний Юрій Золкін, колишній військовий і міліціонер, який лишався на проукраїнських позиціях під час окупації, користується великим авторитетом у місцевих і подає хороший приклад іншим радам і адміністраціям, як треба працювати в непростих умовах.

Ми можемо виграти цей двобій економічно та ідеологічно. В головах місцевих щось вже «клацнуло». Згідно із недавнім опитуванням фонду«Демократичні ініціативи», вважають, що іде війна з Росією, 62% у Сєвєродонецьку та 49% у Старобільську; за Донбас у складі України 64% і 67% відповідно (за приєднання до Росії лише 5 і 2%, а за приєднання до «ЛНР» менше 1%); в обох містах більше 60% вважають за необхідну подальшу присутність української армії.

Та проблем чимало. Надважливо не допустити на місцевих виборах успіху «Опоблоку», а насправді «блоку Януковича». Місцеві вибори всюди будуть непростими, а тут і поготів. Можливо, у прифронтовій зоні їх треба було б відкласти. І все-таки багато залежить від нас самих. Там, де влада близька до людей, де військові і правоохоронці допомагають місцевим, бачимо зрушення, навіть у такому складному місці як Станиця-Луганська.

Олексій ГАРАНЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини