MENU

Одесу прикрашають скульптури Максима Кириленка із металобрухту. ФОТО

5106 2

Пам'ятник «Рука Стіва Джобса»

Талановитий і працьовитий скульптор Максим Кириленко вже давно переконав вибагливих до краси одеситів, що і металобрухт може стати справжньою окрасою міста. Найбільш відомий він як автор скульптури «Thanks Steve», яка відома більше під назвою «Рука Стіва Джобса» і розташована на вулиці Новосельського, 74/76. Вона була відкрита у першу річницю смерті Стіва. Він не був винахідником й конструктором першого персонального комп'ютера Apple, його створив Стів Возняк. Та саме Стів Джобс вивів ідею ПК в життя. Якби Стів не доклав усієї своєї енергії задля комерціалізації проекту Apple 1, він мав великі шанси провалитися. Створена із сотень металевих деталей рука Стіва Джобса із зображенням яблука на долоні ніби шле сьогодні з потойбічного світу привіт усім нам, що вже не уявляють свого життя без комп'ютера.

Перед цим Максим Кириленко створив із металобрухту собаку, і назвав його Пабіком. Роботу можна бачити в кварталі між Катеринівською і Рішельєвською вулицями. А неподалік стоять лелека із бензобаку і «Кібер-сова» - пернатий символ мудрості. «Я зробив її з відкритою книгою - ще одним символом мудрості, пізнання, - сказав скульптор. - І не випадково книга дзеркальна, адже мудрість не з'являється сама по собі, вона виникає від людини. А людина часто бачить у книзі не лише те, що там написано, але і те, що хоче бачити». По словами Кирила, основою для тулуба сови послужив блок циліндрів від двигуна мотоциклу, а все інше із безлічі шестерень та іншого металобрухту. Сова тепер оселилася біля одного з пабів на вулиці Жуковського, де вона викликає неабиякий ажіотаж у дітей
Одна із найкращих скульптур Кириленка являє собою малий герб України, стилізований під сокола в польоті, що торкається своїми крилами колосків пшениці в полі. На основі цієї моделі у селищі Комінтернівському створили пам'ятник «Птиця свободи». Його присвячено героям Майдану, а також українським бійцям, що загинули в зоні АТО, і всім борцям за свободу України. Композиція створена із металобрухту, її висота - 4 метри.

Пернатий символ мудрості, пам'ятник Небесній сотні у селищі Комінтернівському

Коли в майстерні Кирила накопичилася ціла купа дрібних скульптур, він вирішив влаштувати першу в Одесі виставку художніх робіт із металобрухту. В експозиції було представлено більш як двадцять творів автора - як уже відомих, так і нових. Здебільшого це були досить симпатичні й навіть кумедні звірята.

Цікавою обновкою Одеси стала скульптура Максима Кириленка, яку було урочисто відкрито 19 травня цього року біля політехнічного університету на розі проспекту Шевченка і Семінарської вулиці. Вона являє з себе жіночий силует у формі контрабаса. Жінка ніби грає на струнах своєї душі. Як і раніше автор використав різноманітні металеві вироби - гайки, круглі прокладки, праску, замок, шестерінки й підшипники. Скульптор розповів, що жіночу скульптуру почав виготовляти ще в 2012 році, створивши чорновий варіант, після чого покинув її. А тепер, довідавшись про Всесвітній день вуличної музики, згадав про свою музу і вирішив приурочити її відкриття до цього свята.
Поруч зі сталевою жінкою-контрабасом одеські музиканти із групи Какаха влаштували цього дня дивовижний концерт для друзів і просто перехожих. Грали вони, до речі, на інструментах, доповнених металевими трубами, чайниками та іншим металобрухтом.

Обнова Одеси - жіночий силует у вигляді контрабасу.

Сергій ГОРИЦВІТ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини