Як українці перемагали весь світ у липні. ВІДЕО

5326 0

Липень приніс Україні чимало перемог і нагород з різних видів спорту, передовсім на чемпіонатах світу з сучасного п'ятиборства та фехтування.

Та все ж ціннішими є титули чемпіонів світу, які підкорилися у липні нашим атлетам.

Історичне досягнення сталося на чемпіонаті світу з сучасного п'ятиборства. Там український спортсмен вперше виграв "золото" у індивідуальних чоловічих змаганнях. Переможцем став Павло Тимощенко. На п'єдестал пошани він піднявся з іншим українським п'ятиборцем - Андрієм Федечком, на рахунку якого "бронза".

Відзначилися українці і на чемпіонаті світу з фехтування, що відбувся у Москві. Чоловіча збірна шпажистів уперше в історії здобула "золото" світової першості, здолавши у фіналі Південну Корею - 32:24. Чемпіонами світу стали Богдан Нікішин, Анатолій Герей, Максим Хворост та Дмитро Карюченко.

Відео фінального матчу Україна - Південна Корея у командних чоловічих змаганнях дивіться з 3:06:00

Увосьме поспіль на чемпіонаті світу з фехтування у командних змаганнях на п'єдесталі опинилася наша жіноча команда шаблісток. Цього разу на рахунку дівчат "срібло". Медалістками першості стали Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Вороніна та Олена Кравацька.

"Бронза" на рахунку українських шпажисток у командних змаганнях. Медалі з Москви додому привезли Яна Шемякіна, Олена Кривицька, Ксенія Пантелєєва та Анфіса Почкалова.

У корейському місті Кванджу, що приймало Універсіаду, на честь наших спортсменів національний Гімн лунав вісім разів. Як і місяць тому на Європейських іграх, головним героєм студентських змагань став гімнаст Олег Верняєв, який здобув дві золоті медалі - у найпрестижнішому виді програми - багатоборстві та у вправах на брусах.

Окрім того, українець виборов "срібло" у вільних вправах та три бронзові нагороди - у командній першості, на кільцях та в опорному стрибку.

Серед гімнасток-художниць відзначилася лідер нашої команди - Ганна Різатдінова, яка була кращою у вправах з булавами. Окрім неї "золото" здобула збірна України у групових вправах з шістьма булавами та двома обручами.

Ще дві перемоги на Універсіаді на рахунку плавців - Сергій Фролов виявився найсильнішим на дистанції 800 м вільним стилем, а Марія Лівер виграла змагання на 50 м на спині.

"Золотою" в академічному веслуванні виявилася жіноча четвірка. А серед легкоатлетів українці перемогли у командних змаганнях з ходьби на 20 км.

Загалом у активі студентської збірної України на Універсіаді-2015 - вісім золотих, 17 срібних та шість бронзових нагород, що дозволило представникам нашої країни фінішувати на шостому місці у загальнокомандному заліку змагань.

Цими днями у словенському Маріборі триває чемпіонат Європи з кульової стрільби, де українки здобули перемогу в командній першості у стрільбі з пістолета з відстані 25 м. Чемпіонками Європи стали Олена Костевич, Катерина Зеленська та Оксана Камінська. Українки усього на одне очко випередили у підсумковому протоколі росіянок. В особистих змаганнях у цій дисципліні Костевич виграла "бронзу".

У стрільбі з швидкострільного пістолета на 25 Роман Бондарук, Володимир Пастернак та Денис Кушнурку стали віце-чемпіонами Європи.

Бронзову нагороду континентальної першості там виборола Леся Леськів у стрільбі з малокаліберної гвинтівки з трьох положень. А Роман Бондарук також став третім у змаганнях зі стрільби зі стандартного пістолета з відстані 25 м.

Вдало для українців розпочався й чемпіонат з водних видів спорту у російській Казані. Ілля Кваша став срібним призером у стрибках з трампліна 1 м. А Юлія Прокопчук та Олександр Горшковозов посіли друге місце у міксті, де стрибуни змагаються на трампліні 3 м та вишці 10 м. А Лоліта Ананасова та Ганна Волошина отримали "бронзу" у змаганнях дуетів з синхронного плавання.

Найвище досягнення в кар'єрі у липні підкорилося і українській тенісистці Лесі Цуренко. Вона вперше стала переможницею турніру Жіночої тенісної асоціації (WTA), призовий фонд якого склав $250 тис. У фіналі змагань у Стамбулі (Туреччина) українка перемогла польку Урсулу Радваньську.