MENU

Медицина - тема №1 у будь-якому суспільстві, а в Україні медичну реформу саботують

3296 0

Друзі, пацієнти, колишні пацієнти, майбутні пацієнти і всі громадяни України. Я прошу вас прочитати цей текст, бо зараз від цього залежатиме ваше здоров'я та здоров'я ваших близьких.

До того, як я став громадським активістом і почав працювати в Реанімаційний пакет реформ, я 8 років працював звичайним дитячим лікарем. Щовечора я сідав з купою історій хвороб і по черзі записував: "стан стабільний". Так роблять всі українські лікарі. Пацієнт вже давно може бути вдома та їсти борщ, а тим часом лікар бреше в його історії хвороби.

Чому так? Якщо лікар не буде вести ці картки, то лікарня не виконає ліжкодень і частину лікарів звільнять. Тому порожні палати з уявними пацієнтами опалюються всю зиму, а ви, платники податків, за це платите.

За документами завантаження всіх лікарень сягає 110%. А насправді в більшості з них - від 30 до 40%, точні дані невідомі нікому.
Головне виконати План Ліжкоднів. Тоді лікарі отримають свої 2000 гривень зарплати.

Пакет законопроектів, який скасовує цю маячню, з липня лежить без руху у Верховній Раді.

Якщо прийняти ці закони про автономізацію лікарень, лікарям не треба буде звітувати виконання ліжкоднів. Лікарні стануть некомерційними підприємствами, що належать територіальним громадам без можливості приватизації. Лікарні зможуть укладати угоди з бюджетом, і мати власні рахунки у банках, головні лікарі зможуть призначати лікарям нормальні зарплати, зможуть витрачати гроші на розвиток. Вони зможуть дозаробляти на додаткових послугах та до 2020 року не платити податки на всю немедичну діяльність - наприклад здавати в оренду зайву площу аптекам, кухням, медлабораторіям, дозволяти рідним за додаткову платню ночувати не в коридорі, а в людських умовах. Територіальні громади зможуть призначати головних лікарів на засадах відкритого конкурсу, а наглядова рада зможе стежити за бюджетом лікарні.

Це закони про реанімацію української медицини, яка прямо зараз помирає.

Скажіть, які з складових законів тут незрозумілі? Можливо якийсь з них нелігітимний в суспільстві? Щось не на часі? Десь треба зачекати? Нехай лікарі ще кілька років прозвітують про переповнені лікарні? А тим часом все остаточно розвалиться і ми нарешті почнемо цікавитися, чому українці живуть на 11 років менше, ніж європейці? Чим ризикує українська медицина від того, що лікарі перестануть заповнювати липові історії хворіб? Небо на землю впаде?

Розгляд цих законопроектів з липня блокує Комітет ВР з охорони здоров'я. Реформа медицини в 2016 році, схоже, знову не розпочнеться.

Зрозуміло, що ніхто давно не розраховує на українську медицину - ні пацієнти, ні депутати (депутати точно).

Але навіть зараз бюджет медицини - 2,5 міл'ярди доларів, він на третину більший за БЮДЖЕТ АРМІЇ. Нам що, немає куди ці гроші витратити? Ми будемо і далі гріти порожні палати, тому що для одних "політично недоречно" чіпати медичну тему перед місцевими виборами, іншим дуже подобається крісло міністра, а треті просто блокують всі законопроекти, що подає Кабмін?

Якщо ми нікого не лікуємо і надалі не плануємо, давайте просто перестанемо себе дурити і скажемо це відкрито. Хай зараз голови фракцій Коаліції вийдуть на ТБ і скажуть: "Любі друзі! Українську медицину неможливо реформувати, ми нічого зробити не можемо, всі державні лікарні закриваються. Горить сарай - гори і хата!"

Ну не буде в Україні власної медицини, так буває - багато таких країн в Екваторіальній Африці, і нічого, люди там живуть, народжуваність у них висока. Вмирають, правда, рано.

У Комітеті ВР з охорони здоров'я за весь цей час були присутні 7 з 12 депутатів, які підписали коаліційну угоду, в якій чорним по білому написано: "самоврядування і автономність медичних установ шляхом надання їм статусу неприбуткових підприємств". Цих 7 голосів вистачає і для кворуму і для прийняття рішення.

Закони мали вийти з комітету ще 10 серпня (серпня, шановні!), але комітет вже місяць просто тягне час. Питання дійшло до рівня Національної Ради Реформ, де чітко сказали: "якщо є розбіжності, зберіть нараду для узгодження позицій, тільки не тягніть".

І ось міністр особисто запрошує на цю нараду всіх депутатів Комітету - з дванадцяти депутатів погоджуються прийти двоє (!). І це в робочий тиждень, який у ВР спеціально називається "для роботи в комітетах". Що такого важливого можуть робити в робочі дні 10 депутатів, якщо їх немає в місті для термінового обговорення ПЕРШОЇ за 24 роки реальної реформи? У нас взагалі є коаліція?

Комітет збиратиметься 16 вересня, але розгляд законопроектів вже двічі стояв на порядку денному Комітету - і де вони? Якщо до кінця тижня законопроекти не потраплять до сессійної зали ВР, наступна можливість розглянути їх в Раді буде аж 6 жовтня. А там вже і Різдво недалеко.

Ці закони писали імениті юристи, залучалося громадянське суспільство, вони отримали підтримку від Світового банку та науково-експертного управління ВР. Ми - Реанімаційний пакет реформ, постійно намагалися налагодити відносини між усіма учасниками процесу.

Але от у Комітеті з охорони здоров'я реформа медицини встала: він просто не збирається і не виносить взагалі ніякого рішення. А без рішення комітету закон не може перейти на перше читання до сесійної зали Ради.

Це взагалі кому-небудь, окрім нас в РПР цікаво?

Велике медіа випускає колонку з докладним описом саботажу реформи.

http://obozrevatel.com/.../87612-igra-reglamentom-v-naperstki...

Серед медіа - нуль реакції. Медіа, фейсбук, ау!

Медичну реформу саботують. Особисто ви через це помрете на 11 (!) років раніше, ніж середньостатистичний європеєць. Якщо захворієте, а одного разу ви захворієте - не скаржтеся і не кажіть "А як же так?". Ось так.

Медицина - тема №1 у будь-якому суспільстві, вона стосується 100% населення.

У нас хоч хто-небудь прочитав текст законопроектів, намагався зрозуміти що змінюється?

Де перші шпальти про саботаж реформи? Де ток-шоу? Скандали? Розслідування?

У нас є журналісти?

Так якщо медицина нікому не потрібна, може і нормально, що у нас її не буде?

Нехай лікарі в "смт Здоровенькі" з недобором хворих, пишуть липові історії хвороби. Нехай лікарі в зоні АТО за ту саму зарплатню оперують в 20 разів більше пацієнтів. Нехай депутати ВР отримують зарплатню і далі не збираються в Комітетах в "комітетські тижні", а лікуються в Німеччині.

Фраза, яку я чую в кабінетах найчастіше: "Ну ви ж розумієте ...".

Так от, я все розумію, крім двох речей - що і кому в цій реформі незрозуміло і що ми, як громадянське суспільство маємо робити в цій ситуації далі?

Розшарте цей пост, будь ласка.

Раптом ваші друзі знають відповідь.

Менеждер групи з реформи системи охорони здоров`я Реанімаційного Пакету Реформ
---
Upd: В коментах просять фамілії
Комітет:

Бахтеева Татьяна Дмитриевна (ОппоБ)

Беловол Александр Николаевич (Харьковское ВОЗРОЖДЕНИЕ)

Богомолец Ольга Вадимовна (БПП, председатель комитета)

Донец Татьяна Анатольевна (НФ, зампредседателя)

Кириченко Алексей Николаевич (Радикали)

Колганова Елена Валерьевна(НФ)

Корчинская Оксана Анатольевна (Радикали)

Мусий Олег Степанович (БПП)

Сысоенко Ирина Владимировна (Самопомощь)

Шипко Андрей Федорович (Возрождение)

Шурма Игорь Михайлович (ОппоБ)

Ярынич Константин Владимирович (БПП)

Наскільки мені відомо, на зустріч згодились Iryna Sysoenko Тетяна Донець, Костянтин Яриніч мені особисто стверджував готовність зустрітись з міністром в будь який час, наскільки я бачу, саме в цих депутатів розбіжностей з міністром немає

Олександр ЯБЧАНКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини