MENU

Газ і прийдешня українська зима

3936 0

На сьогодні, незважаючи на загальне зростання незалежності і енергобезпеки в Україні, залежність від РФ та її газу до цих пір залишається дуже високою, пише в своєму блозі на «Новому часі» економіст Олександр Жолудь.

Якщо взяти статистику за минуле півріччя, то ми дійсно стали купувати в Європи більше газу, ніж у РФ. З іншого боку, велика частина того, що ми купуємо в Європи – це по суті реекспорт російського газу. Якщо подивитися на країни, які продають газ Україні, виявиться, що здебільшого мова йде про держави, які не займаються видобутком газу. Відповідно, щоб продавати нам газ, їм потрібно спершу купувати його в інших країн. Та найбільше газу вони беруть саме в РФ.

Тож, хоча газ ми купуємо в Європи, якщо Росія закриє цим країнам доступ газу, вони не зможуть нам більше продавати. Отже, диверсифікація має місце, але вона не настільки важлива, як може здатися на перший погляд.

Тим не менш, у цьому році є надія на значне скорочення споживання газу населенням. За останнє десятиліття населення практично не зменшувало споживання газу, в основному через те, що ціна на газ для населення в Україні завжди була дуже низькою. До підвищення тарифів у цьому році українське населення платило за газ менше, ніж російські громадяни за газ, вироблений у РФ. Україна імпортувала російський газ за ціною, яка значно перевищувала ціни для населення.

Відповідно, сам факт підвищення тарифів може призвести до зниження споживання газу населенням, а, значить, газу на зиму потрібно менше. Також знижується споживання газу в промисловості. В цілому ж споживання газу в 2015 році має відчутно знизитися в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Крім ціни на газ, важливим аспектом є погодні умови і температура повітря. Якщо зима буде холодною, газу буде потрібно більше. Нагадаю, що минула зима відзначилася найвищою температурою за весь період спостережень. Близько ста років не було такої теплої зими. Минулорічна ситуація незвичайна, і, якщо в цьому році зима буде суворою, доведеться збільшити споживання газу теплокомуненерго й іншими підприємствами, а також домогосподарствам зі власним опаленням.

В такому разі Україні потрібні більші обсяги газу, ніж у минулому році.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини