MENU

Вирішення проблеми "Як залучити мобілізованих на контракт?" лежить на поверхні

5327 13

Зараз мобілізованих масово заманюють підписувати контракти із ЗСУ. Роблять це старим дідівським способом: "А давайте ми вам зробимо зарплату ого-го?". На, що мобілізовані у 90% випадків відповідають: "А давайте без "давайте"?" і свалюють додому, де у них немає роботи взагалі або зарплати в 2-3 рази менші. Від такої "неблагодарної" статистики, я думаю, у генералів вибухають пукани і вони "розуміють, що нічого не розуміють". "Як так? Ми їм грошей насипали, а вони не хочуть служити!".

Всьо. На цьому мотиваційні методи у генералів закінчились. Ну, правильно, вони ж родом з срср - не знають, що мотивація грошима працює успішно тільки до певного рівня, а далі - ні.

А вирішення проблеми "Як залучити мобілізованих на контракт?" лежить на поверхні: тільки треба, відповідальним за процес генералам, сісти дружньою і веселою компанією на БМП і поїхати екскурсією переднім краєм оборони в АТО. Без попередження бажано.

Вони б швидко довідались, що:

- солдати не повинні за власний кошт облаштовувати з підручних матеріалів (читай - з сміття) місця свого проживання

- солдати не повинні готувати собі їсти на відкритому вогні, під відкритим небом

- солдати не повинні служити без ротації більше, ніж 2-3 місяці

- солдати не повинні думати, де помитись і як попратись "в полях"

- солдати не повинні думати, де взяти дрова і воду

Це ті моменти, які стримують від підписання контраку. Як бачите пункту "мало платять" тут немає. І правильно, бо для багатьох фінансова сторона досить заманлива. Небагато сіл, міст і райцентрів в Україні, де чоловік може чесно заробити 6000 грн із врахуванням виплачених податків.

Вражає те, що вищенаведений список "проблем" насправді є логістичними завтиками. На складах ЗСУ є і завжди було все необхідне для їх вирішення. І навіть, якщо нема, то це ж не стратегічний бомбардувальник - це примітивні побутові речі, які коштують "копійки" у порівнянні зі озброєнням і боєприпасами.

Наприклад:

- чому під місця проживання в полі не використовувати морські контейнери з вмонтованими ліжками, буржуйкою, шафами, столом, електропроводкою і тд? Ви розумієте, наскільки швидша і зручніша ротація роти на передок? Приїхав екскаватор, викопав п'ять ям, закинули туди контейнери, накрили колодами, засипали землею - все. Зараз: приїхав екскаватор, вирив п'ять ям, вивантажили машину колод - далі мастіть собі самі голову.

- де ці широко-розрекламовані мультипаливні польові кухні? Чому їх так мало видають? Де посуд до них в комплекті? Якщо позиція навіть роти 1-5 км, то як відділення має ходити їсти? За пару кілометрів з казанком?

- як можна зберегти сім'ю або здоровий психологічний клімат всередині, якщо чоловік на рік часу викреслений з неї? Я взагалі не можу знайти причин, чому не відпускати особовий склад що два місяці у відпустку на десять днів. Армія - це ж не тюрма і сюди не відправляють як на заслання.

- от ви їздили в ліс на шашлики? А тепер уявіть, що на шашлики ви поїхали на рік часу. А тепер спробуйте з того, що ви з собою прихопили в авто, збудувати навіть не баньку - примітивний душ, щоб після приготування шашликів мати змогу помитися. А попрати задимлені шашликом речі слабо? Чому до сих пір волонтери за гроші українців повинні "винаходити ровер" і розробляти для армії мобільні банно-пральні комплекси? Ну, гарантію даю, що воно все є на складах. Всі ці ротні і батальйонні мультипаливні причепні бані в комплекті з банщиками і березовими віниками 1957 року нарізки.

Знаєте, до речі, чому в армії тотальна проблема із зубними захворюваннями? Тому що, щоб банально почистити зуби, треба мати залізобетонну силу волі.

- дрова і воду кожен підрозділ дістає як хоче. Раніше тупо їхали в ліс або посадку і пиляли все, що погано стоїть. Зараз все втихомирилось і "прокидаються лісники", які розповідають, що можна, а що - ні. І вони 100% праві. Але чому ротний або командир батареї має сушити голову, де "вкрасти" вантажівку дрів? Він же б о й о в и й офіцер! Чому він про це має думати, а не, скажімо, відповідальний за матеріально-технічне забезпечення бригади?

Все, що я тут вам розказую - це не пригоди конкретно моєї батареї. Це загальне враження від спілкування з солдатами мінімум трьох бригад і одного батальйону. Звичайно, умови в інших місцях можуть відрізнятися але чомусь я не вірю, що суттєво.

Від армії "здорового курця" нас відділяє не так вже і багато, зрештою як і від нормальної держави: тотальна прозорість і меритократія.

Roman Trookhin


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини