MENU

Рибачук: Дзвінок Обами Путінові – це демонстрація політичної підтримки України з боку США

5109 5

Недавній дзвінок президента США Барака Обами очільникові РФ Володимиру Путінові, під час якого вони досить докладно обговорили врегулювання донбаського конфлікту, я вважаю позитивним моментом, зазначає в своєму блозі на "Новому часі" колишній віце-прем'єр-міністр України з питань європейської інтеграції Олег Рибачук. Без залучення США досягнення миру в Україні і відновлення її територіальної цілісності неможливе.

Сполучені Штати – не лише глобальний гравець, але й гарант нашої безпеки (саме США були активним промоутером обміну ядерної зброї України на надання гарантій її безпеки та недоторканності кордонів), а також наш стратегічний партнер. Недарма багато українських аналітиків критикують нормандський формат переговорів щодо врегулювання українсько-російського конфлікту, де Америка відсутня.

В цілому Обама досить рідко йде на будь-які телефонні переговори. Він не належить до числа американських президентів, які спілкуються особисто. Зазвичай в його адміністрації цими питаннями займається Джо Байден. Так що останній дзвінок Обами Путіну – це демонстрація політичної підтримки України з боку США, зокрема, підтвердження того, що наша країна залишається пріоритетним напрямком американської зовнішньої політики.

Інформацію про зміст розмови було опубліковано на сайті Білого дому, що також дуже важливо, щоби Кремль не подавав спотворену версію переговорів. У Кремлі люблять заявляти, що в розмовах американського і російського президента йдеться більше про Сирію, ніж про Україну. Недарма Джо Байден раніше підкреслив, що кожна розмова лідерів США й РФ починається з вимоги залишити Україну в спокої.

Учора, 13 січня, було ще одне підтвердження підтримки України з боку США – держсекретар США Джон Керрі під час виступу в Університеті національної оборони зазначив, що в Європі американці "підтримують демократичну і суверенну Україну". Іншими словами, останні дні слід трактувати так: у нас немає жодних підстав думати, що Сполучені Штати переглянули або збираються переглядати наше партнерство, відсунути його на задній план, враховуючи ситуацію в Сирії тощо.


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости