MENU

Ляшко може зламати кремлівські плани - експерт

5818 0

Голосування за зміни до Конституції будуть проходити складно, і поки що їх результат не можна гарантувати. Такий обережний прогноз дає політолог Вадим Карасьов у коментарі журналістам.

«Всі ми пам'ятаємо, наскільки гарячими були дебати 31 серпня, а протестні акції навколо парламенту закінчилися трагічно. Спецслужбам потрібно в цьому випадку готуватися до нових викликів більш грунтовно, і залучати до співпраці помірних протестувальників. Спільними зусиллями набагато більше шансів уникнути провокацій »- сказав Карасьов.

«Судячи з відкритої інформації, поки не набирається достатніх 300 голосів для того, щоб остаточно затвердити текст змін. Основний камінь спотикання - пропозиція про особливий порядок самоврядування для деяких районів. Опоненти даної ідеї звинувачують авторів в потуранні Кремлю та здачі національних інтересів. Дійсно, після візиту Гризлова стає очевидним, що Росія бажає прискорити події: дотиснути виконання «Мінська-2», розв'язати собі руки на Донбасі і вимагати скасування західних санкцій.

У серпні найбільш радикально проти конституційної реформи виступала фракція Ляшко, яка блокувала президію, шуміла і звинувачувала більшість у всіх гріхах, а після голосування радикали демонстративно покинули коаліцію. Можна очікувати подібних протестів і зараз. Для багатьох депутатів, які коливаються, публічні звинувачення в «зраді» можуть стати вирішальним фактором для відмови від голосування. Відповідно, завдання прихильників нової Конституції - мінімізувати дебати, з'єднати голосування з іншими питаннями, і взагалі - відвернути увагу. Чим більше часу на дебати - тим голосніше аргументи Ляшко і менше шансів на 300 голосів.

Але треба відразу бути готовими, що і позитивне, і негативне голосування призведе до нового витка політичної кризи, і спричинить низку пов'язаних подій у внутрішній і зовнішній політиці, реакцію бірж, валютного курсу, регіональних еліт, тому важливо провести відкрите обговорення з суспільством, експертами, і «випустити пар» ще до парламентських баталій »- пропонує експерт.


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости