MENU

Що насправді загрожує безвізовому режимові з ЄС

2711 0

За інформацією західних ЗМІ, європейські міністри внутрішніх справ вирішили відновити прикордонний контроль між країнами-членами доти, поки Брюссель не виробить заходи для виходу із кризи, пов'язаної з напливом біженців, зазначає в своєму блозі на "Новому часі" колишній віце-прем'єр-міністр України з питань європейської інтеграції Олег Рибачук. І проблема не лише в Європі – це справа міжнародного масштабу.

Що це означає для українців? Якщо наша влада дійсно виконає свою частину зобов'язань у рамках плану лібералізації візового режиму, і європейці побачать, що у нас запрацювали всі антикорупційні механізми, політичне рішення про надання безвізового режиму буде реалізовано на практиці.

Припустимо, до того часу Євросоюз введе обмеження щодо перетину кордонів між державами-членами. Але в такому разі українці все одно зможуть пересуватися ЄС без віз, просто при цьому їм потрібно буде мати паспорт та інші документи не тільки при в'їзді в ЄС, але і при переміщенні між різними країнами. Так, доведеться проходити паспортний контроль під час кожного в'їзду в нову країну, але віз ніхто вимагати не буде.

Це не крах безвізового режиму. Головні незручності нововведення створять для самих європейців, які звикли вільно пересуватися ЄС, шукати робочі місця і так далі, а не для українців.

Чи можливо, що Євросоюз відмовиться надавати Україні безвізовий режим, посилаючись на кризу біженців? Я не вірю, що це станеться. Причиною затримки введення безвізового режиму може стати лише нахабне небажання української влади виконувати взяті на себе зобов'язання.

Зокрема, Верховна Рада в черговий раз провалила голосування щодо впровадження в Україні електронної декларації. Ця ініціатива потенційно завдасть першого серйозного удару по корупційним чиновникам. Ідея полягає у створенні сайту, де всі державні чиновники (як національного, так і місцевого рівня) будуть зобов'язані декларувати не лише свою власність, але й те майно, яким вони користуються (машина не ваша, але якщо ви на ній їздите, то вкажіть; будинок не ваш, але якщо ви в ньому живете, то вкажіть). Якщо протягом десяти днів це не зроблено, настає кримінальна відповідальність. Якщо ви задекларували і не можете пояснити, звідки взялися на це гроші, знову – кримінальна відповідальність. Суцільний стрес! До чого ж страшно жити всім нашим "чесним" чиновникам.

Понад сто членів проєвропейської коаліції в парламенті не проголосували за електронне декларування. Фракції, що входять в коаліцію, дали в середньому 50% голосів за цю ініціативу. Чому "Батьківщина" дала лише 47% голосів, а БПП – 57%? Це тривожний знак для мене.

Сьогодні, 27 січня, законопроект будуть переголосовувати. Сподіваюся, депутати скористаються шансом змінити ситуацію на краще.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини