MENU

"Ставляться зверхньо". Ірина Геращенко про міністрів Кабміну

3644 2

Про міністрів і ТИСК.

Намагаюся згадати все. Один раз я телефонувала міністру транспорту Півоварському: ми обганяли всі каси, аби купити квитки 7 онкохворим дітям, що після важкого курсу хіміотерапії поверталися додому і потрібні були тільки нижні полиці в потязі...

Квитків ніде не було, міністр допоміг.

Кілька разів я наярювала міністру Розенку: прискорити розтаможку гуманітарної допомоги (мені, в свою чергу, обривали телефони волонтери).

Віце- прем'єр Зубко від нас скоро буде ховатися, бо ми "тиснемо" на нього по КПВВ, переселенцям і інфраструктурі Донбасу.

Пару раз дзвонила Квіту: були проблеми зі студентами - переселенцями і евакуюваними вузами.

Пару раз Квіташвілі: в зоні АТО не було щеплень для дітей, а рік тому, коли внаслідок наступу на Дебальцеве і Углегорськ крихітні районні лікарні перетворилися на госпіталі, потрібно було терміново вирішувати питання з ліками.

Грішна, міністру Клімкіну телефоную дуже часто. І, о Боже, при зустрічі навіть іноді кадрово "тисну": нагадую, що в нас в деяких посольствам послів немає вже рік...

Да, так само кілька разів зверталася до Авакова: виключно по питанням полонених і пошуку зниклих безвісти та ще розмінування ( адже цим займається служба надзвичайних ситуацій).

З Петренком зустрічалися по питанням пенітенціарної служби і позовів проти РФ.

На реформатора Абромавичуса пару разів також прийшлося тиснути: іх міністерство десь загубило листа, яке мало відправити уряду іншої країни, який прагнув надати безкоштовну допомогу переселенцям, але ж мав отримати відповідний запит від нашого уряду.....

Знову грішні, бо " тиснули " і на міністра Полторака: щодо забезпечення армії, вирішення конкретних питань щодо неотримання воїнами статусу.

Хоч більше тиснули на заступника міністра Гусева, який займався в міністерстві цими питаннями - медицини, абезпечення і тд.

На Кириленка, Демчишина, Жданова жодного разу не тиснула і не дзвонила. Пару раз намагалася поговорити про переселенців з Арсенієм Яценюком, але він рявкнув, що він політична фігура і цим не займається...

А взагалі - то цей "реформаторський" уряд весь цей час ставився до ВР і коаліції, яка його сформувала, зверхньо і відверто дивився на депутатів зверху вниз. Міністри регулярно не приходили на засідання профільних комітетів, а під час години запитань до уряду відверто хамили, а не відповідали на конкретні запитання. В такому чудовому повному складі, як на останніх ефірах так- шоу, в ВР ми іх ніколи і не бачили....

Всі ці заяви про невтручання в іх роботу, як на мене, звучать у виконанні цього уряду двозначно. Бо якби наші міністерства нормально працювали, я б, наприклад, у половині випадків, в яких змушена була реагувати на іх бездіяльність, ім би не дзвонила.

Міністри забули, що цей уряд сформувала коаліція. Так, потрібно виключити політичний тиск на уряд і спробу лобіювати власні інтереси і питання. Але уряд зараз в цій своїй риториці намагається позбутися і контролюючої функції парламенту, мовляв, ви нам не указ.

Я багато разів бувала в європейських парламентах. І бачила, як там проходять дні уряду - міністри стоять мокрі, і відповідають, і звітують, бо це і є європейська практика. Важливо було б це усвідомити і нашим реформаторам.

І да, в понеділок ми запросили на засідання комітету євроінтеграції профільних міністрів :закордонних справ і економіки. Чекаємо зі звітом.

Iryna Gerashchenko


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости