MENU

Не нова і не антикорупційна політика уряду України

3423 1

На 16 лютого у Верховній раді України заплановано заслуховування звіту Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України.

У якості інформації, хочу нагадати, що за час існування Української незалежної держави про антикорупційну політику згадується у розділі ІІ Концепції боротьби з корупцією на 1998 - 2005 роки, затвердженої Указом Президента України від 24 квітня 1998 року № 367/1998, згодом у такому ж форматі - у розділі 4 Концепції подолання корупції в Україні "На шляху до доброчесності", схваленої Президентом України від 11 вересня 2006 року № 742/2006. Антикорупційна політика - це комплекс правових, економічних, освітніх, виховних, організаційних та інших заходів, спрямованих на створення системи запобігання і протидії корупції та усунення причин її виникнення.

Проаналізувавши проект звіту, який розміщений на офіційному сайті Уряду я прийшов до висновку, що жодний пункт Програми не виконаний, а декілька із них навіть не розпочато. Більше того звіт відображає наміри здійснення чогось і натомість зовсім не відображає реальний стан справ в антикорупційній політиці України.

А тепер детально розглянемо лише два пункти із Програми та надамо оцінку фактичному стану справ. Оскільки Програма розрахована на 2015-2017 роки розглянемо тільки те, що повинно бути виконано у 2015 році.

Тобто по факту виглядає так, що антикорупційна програма повністю провалена Урядом України.

Саме тому, за офіційною інформацією, розповсюдженою організацією Тransparency International, Україна за підсумками 2015 року розміщена на 130 місці серед 168 країн (за 2014 рік відповідно 142 із 172). За 100 бальною шкалою нам дали 27 балів, усього на один бал більше, ніж за 2014 рік.

Тобто рівень корупції, який був за часи минулої влади, майже не змінився.

Отже виходячи із аналізу антикорупційної політики за 2015, мусимо визнати дії Уряду як незадовільні.

Василь ВАКАРОВ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости