MENU

США продовжили санкції Росії на рік

4479 0

Президент США Барак Обама підписав указ про продовження на рік санкцій проти Росії, які ввели два роки тому через анексію Криму та конфлікт на Донбасі, повідомляє БіБіСі.

Як сказано в документі, "надзвичайний режим, введений в зв'язку зі спробами підірвати демократичні процеси в Україні", порушити її мир, безпеку, суверенітет і територіальну цілісність - зберігається.

Серед причин, які спричинили санкції, вказана анексія Росією Криму, використання сили в Україні та спроби підірвати там демократичні процеси.

Указ "Продовження загрози національній безпеці з урахуванням подій в Україні" посилається на попередні укази від 6 березня 2014 року, 16 березня 2014 року, 20 березня 2014 року та 19 грудня 2014 року.

У документі сказано, що оскільки дії Російської Федерації щодо України продовжують являти собою особливу і надзвичайну загрозу національній безпеці і зовнішній політиці США, то санкції, введені проти Росії, будуть продовжені ще на один рік.

Голова міжнародного комітету Держдуми Росії Олексій Пушков назвав рішення США очікуваним.

"Обама на рік продовжив санкції проти Росії. Іншого чекати не доводилося. Переговори щодо Сирії для Обами не означають поліпшення відносин з Москвою", - написав він на своїй сторінці в Twitter.

У березні 2014 року Європейський союз і США оголосили про введення санкцій у відповідь на анексію Криму. Санкції ввели проти компаній і окремих осіб.

Більш важкі для Росії - економічні - санкції впровадили улітку 2014 року через конфлікт на сході України, в причетності до якого Москву звинуватили США та Євросоюз.

Російська влада відкидає ці звинувачення, заявляючи, що на Донбасі воюють лише російські добровольці.

"Приєднання" Криму до РФ російська влада вважає легітимним.

Раніше держсекретар США Джон Керрі заявив, що санкції проти Росії діятимуть до тих пір, поки Москва не виконає всі пункти Мінських угод, які мають на меті мирне врегулювання на сході України.

"У Росії є простий вибір: повністю виконати Мінські угоди або продовжувати терпіти санкції, що завдають економічної шкоди", - сказав пан Керрі на Мюнхенській конференції з безпеки.

"Санкції ніколи не закінчаться самі по собі", - додав він.

"Однак нам не потрібно забувати, чому їх спочатку ввели: щоб відстояти основні права України - її суверенітет і територіальну цілісність.

Простіше кажучи, Росія може довести своїми діями, що поважає український суверенітет - так само, як вона наполягає на повазі до свого" , - підкреслив держсекретар США.

У відповідь на санкції США, Європейського Союзу та інших країн Росія оголосило продовольче ембарго проти цих країн.


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости