MENU

Чи кинуть Україну напризволяще після Brexit

3618 1

Тут нещодавно на одній конференції всілякі державні мужі розповідали, що конфлікт з Росією неможливо вирішити лише дипломатичним чи лише військовим шляхом, є лише - даруйте на слові - гібридний варіант, тож потрібно діяти одразу в обох площинах: talk the talk, walk the walk, троянди й виноград, красиве і корисне.

Як на мене, дуже здорова думка. За дипломатію мало що знаю, але за армію можу трохи розповісти - чи кинуть нас напризволяще після Brexit (спойлер: ні).

Не секрет, що чималий внесок у відновлення боєздатності та набуття спроможностей армії зробили іноземні партнери. Від форми та берців до «Хамві» та контрбатарейних радарів та від аптечок до тренінгових програм, роботів для розмінування й підготовки інструкторів Сил спеціальних операцій.

Військова співпраця йде за двома напрямками, які часто перетинаються: в цілому із НАТО та із окремими державами, мені зараз йдеться про другий.

Так от, з усіх видів партнерів для нас найважливішими є Сполучені Штати Америки, про які широкій громадськості переважно відомо, що вони зажали нам джевеліни. У жовтні 2014 було створено Українсько-американську об'єднану комісію з питань військового співробітництва та оборонного планування (US - Ukraine Joint Commission on Defence Reform and Bilateral Cooperation bit.ly/1vIN8yK), в якій була низка комітетів що стосувались медичної реформи, логістики, Сил спецоперацій, інституційної розбудови тощо.

У 2015 до комісії (яка відтак трансформувалась у Багатонаціональний об'єднаний комітет - Multinational Joint Commission) приєднались по черзі Великобританія, Канада та Литва, кожна з держав очолила один з комітетів. Участь Канади можна пояснити як партнерськими стосунками зі США, так і значним впливом діаспори, Литви - зрозумілим ставленням Балтійських держав до Росії загалом та російської агресії зокрема). А от присутність Британії - цілком і повністю наслідок впливу США, які у зовнішній політиці, особливо коли доходить діло до армії, впевнено тягнуть за собою колишню метрополію.

Для того, щоб усі напрацювання не лишились на папері в кабінетах, було сформовано Об'єднану багатонаціональну групу з підготовкии - Україна (Joint Multinational Training Group-Ukraine) у складі військовослужбовців США, Великобританії, Канади, Литви, а також Польщі та Естонії. Це ті самі «американці на Яворівському полігоні», про яких ви либонь чули, хоча насправді вони є і в Кам'янці-Подільському, і в Хмельницькому, і в Житомирі, і на Київщині.

Важливо розуміти: це не військові, що прибули для участі в міжнародних навчаннях на тиждень-другий. Це інструктори, що готують наших військових за багатьма напрямками: тактична медицина, дії в малих групах, дії в складі більших підрозділів, пошук та знешкодження саморобних вибухових пристроїв, школа сержантів, підготовка бійців Сил спецоперацій, дії військової поліції тощо. Навчально-методичну базу, аптечки, обладнання для розмінування тощо вони привозять із собою та залишають тут.

Робота цієї групи наразі запланована до 2020 року, далі буде видно по ситуації.

Уся інформація відкрита і є в мережі, якщо цікаво, можу якось звести в більш зв'язний текст.

Антон КУШНІР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини