MENU

Тези з виступу американського політолога Френсіса Фукуями у Львові

5283 0

Про демократію

- 35-40 країн стали на шлях демократії. Зараз у понад 100 країнах проходять демократичні вибори. Попри це спостерігається зворотна хвиля. Так звана реверсія демократій, фактично відкат. Про це свідчать останні дослідження Фрідом Хауз. Провідні демократичні країни не можуть побороти цих тенденцій.

- Вторгнення США в Ірак та Афганістан репутаційно вдарили по світовій демократії.

- Прем'єр Угорщини висунув ідею неліберальної демократії, яка знаходить своїх прихильників.

Про Україну та корупцію

- Після Помаранчевої революції багато енергії громадянського суспільства не було спрямовано на забезпечення ефективних реформ.

- Майдан у 2013-2014 рр. став важливим фактором глобальної політики. Адже багато країн спостерігають, що буде з Україною. Ви є натхненням для них, бо змогли взяти своє життя у свої руки.

- Корупція, як явище глибоко вкорінена.

- Успіх реформ відбудеться за трьох речей: руху знизу, лідерства та інституцій. Україна має: рух знизу - силу громадянського суспільства. Потенційно має і лідерів. Також є інституції, які з дефектами, але мають великий потенціал.

- Якщо ви будете триматись подалі від політики, то нічого не зміниться. Треба, щоб люди з новими цінностями далі йшли у владу.

- Америці знадобилося 40 років, аби побороти корупцію, Україні ж треба набагато менше часу..

- Якщо в Україні не посадять «велику рибу», то може бути повстання, а якщо посадять, то суспільство отримає тиск еліт.

- Потрібно підтримувати високий рівень політичної мобілізації. Не втомлюйтесь від цієї боротьби.

Про авторитаризм

- Авторитарні режими такі як у Росії, Китаї та Індії почуваються дедалі впевненішими. Росія почувається нині самовпевненою як і Китай.

- Лінію розмежування у світі слід проводити не між демократіями і авторитарними країнами, а радше між урядами демократичними і патерналістськими. Адже ознаки демократії, такі як вибори є в багатьох країнах.

- Патерналістський уряд - це те проти чого виступило українське суспільство.

- Зараз ми бачимо також суспільства, які умовно можна назвати демократичними, але вони не є толерантними. В Росії та Індії влада використовує риторику етнічного націоналізму, не толерантного до інших народів.

- Поява Трампа в політиці США і зростання підтримки ультраправих в Європі є свідченням кризи верховенства права. Путін і Трамп грають на страхах своїх виборців. Відповідь на ці тенденції треба шукати в економіці.

- З 1970 року сотні тисяч людей вийшли з бідності у країнах Азії та Півд. Америки. Але великий прошарок людей не отримав вигоду від відкритого, глобального світу, а навпаки - вони від нього постраждали.

- Націоналізм процвітає завдяки людям, які постраждали від глобалізації. Це Люди, які є менш мобільними та з гіршою освітою. Це електорат Трампа і Путіна

- Чистий неоліберальний підхід до економіки дав багато плюсів, але породив низку суспільних проблем пов`язаних з суспільними нерівностями.

Про вибори у США

- Я передрікаю, що Трамп не переможе на виборах. Республіканці втратять свої голоси в Сенаті.

- Американці не люблять Клінтон за зверхність та надмірну засекреченість. Поки у США не зроблять власну роботу над помилками, то Америка не може бути прикладом для України у цьому сенсі.

Про НАТО

- Я ніколи не був прихильником вступу України і Грузії у НАТО, адже суть альянсу зводиться до 5-ї статті (напад третьої сторони на одну з країн, прирівнюється до нападу на всіх членів НАТО), адже США сьогодні не може дати таку гарантію вашим країнам.

- Зброю Україні не надають через те, що Обама потерпає від надмірної реакції на військові компанії в Афганістані та Іраці, але при Клінтон це позиція буде переглядатися.

Дмитро Бобрицький


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини