MENU

Чи готові жінки-переселенки протистояти насиллю. ВІДЕО

4733 0

Насильство і війна завжди поруч. І найчастіше страждають жінки і діти. Наскільки поширене насильство, спрямоване на внутрішньо переміщених жінок? Яким є соціально-психологічний портрет жінки, що постраждала від насильства? Чи готові жінки-переселенки мобілізуватися проти домашнього і гендерно-орієнтованого насилля? Про це експерти говорили під час тематичної прес-конференції, яка нещодавно проходила в інформаційній агенції УНІАН і на якій побував кореспондент UAinfo.

"Забезпечення досягнення цілей сталого розвитку ООН та підтримка євроінтеграційних процесів в Україні є неможливими без комплексного підходу до вирішення проблеми насильства. Ми повинні задовільнити потреби тих, хто постраждав, тих, хто готовий просувати рух проти насильства, приймаючих громад, які так чи інакше включені у процес та вже стикаються із наслідками насильства. Це наш посильний внесок у допомогу державі та громадянському суспільству", - зазначила Юлія Царевська, керівниця проекту «Мобілізація внутрішньо переміщених жінок проти домашнього та гендерно-орієнтованого насильства» ВБО "Конвіктус Україна".

Експерт підкреслила, що проект передовсім націлений на те, аби дати самим жінкам, тим жінкам, які мають лідерські якості, які мають силу і впевненість говорити з такими ж жінками як вони про те, що насильство не потрібно терпіти, насильство не має виправдання.

Читайте також: Чи відрізняється насилля від насильства і що може замінити позивний

Протягом п'яти місяців (березень-липень 2016 р.) ГО "Аналітичний центр "Соціоконсалтинг" проводив дослідження, метою якого став аналіз поширеності різних типів і форм насильства у внутрішньо переміщених сім'ях. Визначали причини і готовність жінок протистояти насиллю.

Результати підтвердили поширеність домашнього та/або гендерно орієнтованого насильства у сім'ях ВПО, адже 710 респонденток (з 1003 інтерв'юйованих) принаймні раз в житті стикалися із певною формою насильства.

Учасники прес-конференції

"Проблема ГОН для сучасної України є вкрай актуальною", - переконана Анна Фенчак, керівник відділу вивчення громадської думки Громадської організації "Аналітичний центр "Соціоконсалтинг". - Це пов'язано із зростанням агресії в суспільстві, що супроводжується проведенням на Сході країни військових дій, у зв'язку з цим - переміщення осіб, які проживають на цих територіях, повернення воїнів антитерористичної операції, які не проходять повноцінної адаптації, реабілітації для повернення їх до мирного життя, погіршення загального психічного та соціального здоров'я нації".

Колишня радниця Міністерства соціальної політики України з питань ВПО, громадська діячка з м. Донецьк Валерія Вершиніна зазначила, що програма Радників реалізується вже більше року. За цей час до нас звернулись більше 50 000 ВПО, більша частина із них - жінки. Практика показує, що лише той, хто готовий активно брати на себе відповідальність за вчинки, приймати рішення про своє майбуття, зможе ефективно скористатись допомогою, яка надається.

Стикнувшись із загрозою чи неблагополучними обставинами, дуже небезпечно очікувати, що проблема пройде сама по собі. Як не болісно, ще небезпечніше розірвати коло насильства після довготривалого терпіння.

Проведене дослідження виявило значний людський потенціал для надання допомоги жінкам, які постраждали від насильства. Переважна більшість жінок активно себе захищають і не дають себе образити, беруть відповідальність на себе, впевнені у собі, хочуть навчатися, щоб допомагати собі та іншим жінкам.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини