MENU

Чому Трамп не зустрівся з Порошенком

4912 0

На відміну від Гілларі Клінтон, республіканець Дональд Трамп не зустрівся із президентом України Петром Порошенком, що перебуває в Нью-Йорку на сесії Генасамблеї ООН, пише в своєму блозі на "Новому часі" політтехнолог Тарас Березовець. За повідомленнями ЗМІ, штаб Трампа залишив пропозицію української сторони без відповіді.

Перш за все, треба абсолютно чітко розуміти, що графік кандидатів у президенти формується за кілька тижнів, а то й місяців. Особливо, коли до виборів залишилося півтора місяця. Й у Клінтон, й у Трампа зараз, безумовно, дуже напружений графік.

Що стосується Трампа, то, по-перше, в нього заплановані заходи в Пенсільванії і Огайо, які дуже важливі для республіканців через біле населення, що переважає там (як відомо, електоральна база Трампа – погано освічене біле населення).

По-друге, багато американських колег скаржаться, що штаб Трампа працює вкрай незадовільно. Зокрема, вони ігнорують листи і не відповідають на запити американських журналістів і експертів. Ігнорування і снобізм – фірмова фішка Трампа. Судячи з усього, снобізм Трампа передався і працівникам його штабу.

Читайте також: Порошенко подякував Гілларі Клінтон за підтримку України

По-третє, Трамп абсолютно обґрунтовано вважає, що скандал з колишнім радником "Партії регіонів" Полом Манафортом коштував йому кількох пунктів в рейтингу. Більш того, через цей скандал республіканець позбувся головного технолога передвиборної кампанії.

Снобізм Трампа, зайнятість в кампанії і боязнь/нелюбов до України – все це в сукупності стало причиною відмови від зустрічі з Порошенком.

Читайте також: Україна і США. Повалення Манафорта й поразка Трампа

Українська дипломатія, на диво, спрацювала добре. Той факт, що Клінтон у своєму щільному графіку виділила час на зустріч з Порошенком, свідчить, в першу чергу, про те, що вона націлилася на голоси понад мільйона етнічних українців, що проживають в США. Через неоднозначні заяви Трампа щодо Росії, Путіна, України і Криму українська діаспора, яка десятиліттями підтримувала республіканців (особливо після Рональда Рейгана, який багато зробив для українців: при ньому було запущено мовлення "Радіо Свобода" українською мовою й інші проекти по боротьбі з радянською пропагандою), хитнулася в бік демократів. Клінтон, безумовно, розраховує отримати голоси українців в США.

Ще одним важливим фактором є тривала історія особистого знайомства Порошенка і Клінтон. Вони знайомі ще з часів, коли Клінтон була сенатором від штату Нью-Йорк, і вона, звичайно ж, не відмовила йому в зустрічі.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини