MENU

Держбюджет-2017: відмова від мрійництва

3324 0

Державним бюджетом України на наступний рік передбачено збільшення заробітної плати та прожиткового мінімуму, зазначає в своєму блозі на "Новому часі" нардепка Ганна Гопко. Особливо відчутно збільшення оплати праці торкнеться вчителів і лікарів. Крім того, збільшується забезпечення пенсійного фонду. При цьому уряд демонструє помірний дефіцит бюджету. Як таке можливо на тлі глибокої економічної кризи та війни? Відповідь: завдяки проїданню грошей та спекуляції на бідності українців для утримання електоральної бази.

Гроші на збільшення соціальних виплат країна не заробила, докорінні зміни не провела. Цього року нашкребемо, а наступного? Не можна підміняти реформи бюджетом.

Уряд розраховує на зовнішню допомогу та такі джерела низькоімовірних надходжень, як, наприклад, доходи від конфіскації і від приватизації. Це хибний принцип, панове. Наступного року уряд розраховує отримати 10,5 млрд коштів від спецконфіскації, хоча закон про спецконфіскацію в четвер не змогли поставити на порядок денний навіть за три наполегливі спроби спікера.

По-перше, не можна використовувати кошти від одноразових надходжень для покриття постійних видатків. Це все одно, що ти несподівано отримав премію, якої тобі вистачить на тепломодернізацію будинку, але ти проїдаєш її в дорогому ресторані, а взимку жебрачиш на кредит, щоб не замерзнути.

По-друге, уряд, що планує фінансування заходів для зростання економіки (через фонд регіонального розвитку, підтримку оборонно-промислового комплексу або виробників сільгосптоварів) і одночасно декларує це як досягнення, дещо лукавить.

Читайте також: Зростання витрат і курс долара. Чого чекати від бюджету-2017

Будь-які додаткові джерела надходжень мають бути спрямовані на розвиток.

Вже чотири роки поспіль частка державних видатків розвитку не перевищую 8% у видатковій частині держбюджету. А це саме ті видатки, які мають виштовхувати країну з провалля кризи.

Читайте також: Бюджет країни – це політика, ощищена від словоблуддя

Наприклад, Державний фонд регіонального розвитку за неповні три квартали поточного року використаний менше ніж на третину. За даними Мінрегіону, із запланованих на рік коштів з державного бюджету та місцевих бюджетів у загальній сумі 3,7 млрд грн, станом на 19 вересня, касові видатки склали 0,88 млрд грн. Це не ті гроші, економії яких потрібно радіти.

Саме тому державна підтримка розвитку економіки має бути поставлена на посилений контроль парламенту.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини