MENU

Насправді жіноцтво в практично усій історії - це один великий експеримент

2425 0

За останні кілька днів мені декілька разів попадався на слух термін "вивчена безпорадність" (або "набута безпорадність").

Оскільки Всесвіт так настирливо пропонував цей термін, я вирішила почитати, що воно таке і звідки воно взялося. І ось, виявляється, що цей термін було введено внаслідок низки експериментів у 60-их, спершу над собаками, потім над людьми.

Експерименти показали, що якщо людину поставити в умови, коли від неї мало що залежить, і рішення приходять ззовні, то зрештою людина стає пасивною, і не використовує той ресурс, який має, задля поліпшення своїх умов. Або задля позбавлення від негативних умов, в яких перебуває.

Чому ж ми говоримо про експеримент в 60-их? Насправді жіноцтво в практично усій історії - це один великий експеримент. Впродовж тисячоліть за жінок вирішували, що для них краще. За них дбали, вирішували їхні проблеми, нав'язували кодекси поведінки. Жінка не могла самостійно вирішити, що їй потрібно для щастя - ні. За неї давно все було вирішено.

Спроби вирватися з цього наражалися на провал: ті, хто хотіли досягнути успіхів в кар'єрі - впиралися в скляну стелю; ті, хто хотіли економічної незалежності - впиралися у неможливість змагатися із чоловіками при рівності затрачених зусиль... І так далі, і так далі.

Читайте також: Як реклама в Україні ображає жінок, порівнюючи їх зі шматком м'яса. ФОТО

І що ми маємо тепер?

Ми маємо цілу купу людей, які, маючи ноги, руки і світлий розум, безпомічно чекають на рєшатєля їхніх проблем. Бо їм здається, що лиш Він може влаштувати їхнє життя.

І я така була. Розповідала вже, як мріяла про рятівника, який прийде і мене "спасе".

І наша задача зараз - зрозуміти, що ми НЕ безпорадні. І що нам для рішення задач не потрібен чоловік. У нас є абсолютно все від народження. Так, нам значно важче буде у цьому, бо в світі досі нема рівності. Досі ресурсами володіють не жінки, а хто володіє ресурсами - той диктує правила.

Але боротьба нас лиш заґартує. Ми зможемо все і самі.

Це дуже важко усівдомити. Експеримент тривав довго, дав очікувані результати, і ось ми "набуто безпорадні".

Перелам станеться тоді, коли ми зрозуміємо, що безпорадність ця вивчена, а не реальна. Бо реально - ми можемо. І з кожним роком могтимемо все більше.

Nastya Melnychenko


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини