MENU

Центральні банки та їх священні війни

2224 0

Основні індекси утримуються від різких рухів, не знаходячи приводу ні для впевненого руху вгору, ні для падіння. Основною подією в глобальних масштабах на ринках стало зростання прибутковості на довгому кінці кривої за суверенними боргами найбільших розвинених країн. Таким чином, інвестори дуже швидко прореагували на побажання Центральних банків зробити криву прибутковості не такою плоскою. Стурбованість регуляторів цілком зрозуміла, адже від того, що 30-річні і навіть 50-річні облігації майже не приносять доходу, страждають і банки, яким нікуди вкладати, і пенсійні фонди, довгі гроші яких перестали працювати по-справжньому і не обіцяють нічого хорошого німецьким чи американським пенсіонерам. І якщо з негативними ставками за короткими паперами всі змирилися (зокрема й Центральні Банки), то ситуацію на довгому кінці вважають перегином, який виник на тлі панічних покупок «хоч чогось». Про це у своєму блозі на сайті "Новое время" пише Сергій Фурса. 

Ринок акцій же відкриє п'ятницю на рівні 2133 пункту за індексом S & P500. Тут кожен уже жив своїм життям. Тесла вперше за довгий час показала прибуток, переконуючи світ, що дивацтва Ілона Маска - це не тільки прорив у технологіях, але ще й прибутково. Може тепер хтось повірить навіть в те, що політ на Марс може бути прибутковим проектом, як колись стали прибутковими, на час, різні Ост-Індські компанії. У той же час прибуток Apple також вперше за довгий час знизився, навіть незважаючи на те, що український очільник ДФС змінив гнів на милість і дозволив продавати нову модель в Україні. На іншому континенті, в Європі, тривала чергова історія пригод на комунальній кухні.

На цей раз постраждала Канада, відчувши себе ненадовго трохи Україною, яка намагається пояснити голландцям, що не треба лізти своїми руками у договір про асоціацію. На цьому тижні Канада і ЄС повинні були підписати глобальну торговельну угоду, але літаку канадського красеня Трюдо не вдавалося вилетіти, тому що окремі райони Бельгійського королівства блокували угоду. Якась горда Валлонія впиралася до останнього, вимагаючи любові і поваги, і щоб ЄС почув жителів Льєжа. В результаті їх вдалося приборкати, але нервів вони попсували чимало, особливо в перерахунку на душу населення цієї самої Валлонії.

Сегмент українських єврооблігацій почувався відносно непогано, навіть незважаючи на те, що місія МВФ спізнюється. Чому вони не прилетіли, зрозуміти складно, хоч і зазвичай це було пов'язано з неуспішністю української влади. Але цього разу у Фонді пояснили, що це викликано якимись внутрішніми причинами (тобто не пояснили зовсім), і, можливо, пов'язано із застудою когось із бюрократів, який побоюється ще більше підірвати своє здоров'я українськими ліками.

Читайте також: Пять тезисов про конфликт вокруг Валерии Гонтаревой

Проте, щоб українці не розслаблялися, високопоставлений співробітник фонду містер Райс сказав, що МВФ завжди радий співпрацювати з Україною, але припинить це робити, якщо щось станеться з незалежністю Національного Банку. Тонкий натяк на товсті обставини з Верховної Ради, де вже явно перестаралися із законодавчими ініціативами. Повертаючись до самопочуття українських єврооблігацій можна відзначити, що вітчизняні державні єврооблігації до кінця тижня просіли разом зі своїми товаришами по нещастю з ринків, що розвиваються. Торгуються суверенні папери зараз в основному в діапазоні 8,2% -8,3%.

Героєм року в українському сегменті зовнішнього боргу став ДТЕК. На початку року ціна єврооблігацій компанії падала до 37% від номіналу, а зараз вже торгується близько 80% від номіналу. Дуже пощастило тим, хто на початку року повірив в українську теплову генерацію. На цьому тижні ДТЕК, нарешті, представив пропозицію про реструктуризацію, яку, судячи з усього, буде прийнято. Компанія пропонує продовжити обертання своїх єврооблігацій до 2024 року (половина випуску буде погашена в 2023 році), купон складе 10,5%. Умови реструктуризації не передбачають списання будь-якої частини заборгованості. І навіть після подвоєння вартості боргу компанії за таких умов реструктуризації прибутковість на рівні 13% все ще залишається привабливою.

На внутрішньому ринку виконували соло Національний Банк і Мінфін. НБУ не лише встряв у чвари з парламентом та іншими своїми доброзичливцями, а й займався конструктивною роботою. На цьому тижні регулятор зробив ще один крок на шляху пом'якшення монетарної політики, знизивши ставку з 15% до 14%. Що, до речі, перевершило очікування більшості аналітиків, чиї прогнози були не такі сміливі.

Читайте також: Доллары, золото и "business as usual". Что происходит с НБУ и куда теперь вкладывать деньги

Подивимося, чи будуть тепер так само сміливо крокувати ставки на міжбанку й ринку облігацій, як вони робили це цілий рік, слідуючи вниз за ставкою рефінансування. На цьому тижні на первинному ринку довгі облігації уряд розмістив з прибутковістю 15,75%. Найбільше радості Мінфіну принесло розміщення облігацій, номінованих у євро. Мінфін вирішив, що долари йому вже не потрібні, а євро, може й стануть в нагоді. Тим більше, що євро дають дешевше (все одно українським банкам зараз що долари, що євро дівати нікуди), і дворічні облігації коштували уряду тільки 4%. На ринку акцій піднялася буря в склянці води. Індекси показали дивовижну волатильність, стрибаючи то вниз то вгору весь тиждень. І тепер ранок п'ятниці індекс УБ відкриє на позначці 828 пунктів.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини