MENU

Відчуття переваги у росіян поки що не лікується

4257 0

Серед міфів Росії про Росію є кущ. Тобто не один міф, а кілька, що пов'язані між собою і ростуть з однієї картоплини. Пісні нібито різні, а мелодія Маруані одна.

Причому я навіть не про те, що російський народ - добрий, начитаний, духовний і миролюбний. А імперське почуття - від переповненості і прагнення цю любов усім довести. Всім піднести на блюдечку. Бери - не хочу. Сам би їв, так гроші потрібні. Любив би себе, так дуже хочеться любити інших у грубій і збоченій формі.

Мовляв, ця вся історія із захопленням чужих територій - від дуже сильного бажання поділитися добром і світлом, шкода ж сусідів, ледве животіють у темряві і бездуховності. Потрібно допомогти, щоб не пропали наодинці. Краще з нами в одному човні на дно йти від нерозуміння і категоричного невизнання наших заслуг, ніж мучитися від незнання, в якій стороні дике щастя.

Цей міф теж росте з нашого куща, але я трохи про інше. Про те, що, мовляв, ця та інші хвороби лікуються легко, як гонорея. Власне, перемкнув тумблер на телебаченні і почав транслювати не про найкращий і такий миролюбний електорат, що сльози з очей крокодилячі. А про такий, який є: похмурий, але гідний член сім'ї європейських країн, готовий жити в дружбі народів, як у маслі з сиром. Ну, наприклад, швейцарці зі шведами.

Не кажучи про те, що в дружбі народів нашого богоносця сімдесят років валяли, як рибу в борошні, і вся піджарена скоринка злетіла при першому подиху вітру, немов капелюх у того, хто під'їжджає під Іжору. Ні, ми ще повернемося до цієї мелодії, вкраденої, як і решта, і тільки уявною незнайомкою «с черной розой в бокале аи».

Є ще одна пісня, музика народна, слова теж: про те, що занур весь російський народ, як священника в ополонку, і він звідти таким моржем вискочить - заздрість заволодіє вами.

Мовляв, дай нам нормальні соціальні умови, як піч для пиріжків, і не відрізниш нас від штруделя в Штутгарті. Тільки сосиски зверху не вистачає.

Ні, я не про те, що раб так глибоко сидить у Пошехонців, що дави його хоч по краплині, хоч друкарським пресом, все одно, крім цих крапель, нічого не вилізе. Ні, я не про генетичну неповноцінність і раба в маринаді, я, навпаки, крім як смаження на пісному соціальному маслі, інших прийомів оздоровчої кулінарії не знаю. Я просто про те, що, ой, не швидка ця історія, і ані навколишньою нормою, ані телевізором а-ля місто Лондон Бі-Бі-Сі, цей грибок на нігтях і душі не вилікувати.

Як приклад, наші благословенні емігранти. Адже скільки співали про те, що коли помістити совка в норму по горло, з нього такий громадянин вийде, що приємно буде подивитися. Але ж ні. Не виходить. Ось помістили совків у неонові джунглі, сподіваючись, що кольт і профспілка разом з відмовою від того, щоб справляти нужду де завгодно, виправлять погані звички дитячої кімнати міліції, ні, не вийшло.

Тільки дали можливість, відразу проголосували за Трампа. І не якийсь там жалюгідний відсоток телепнів з колишньої партноменклатури Крижополя, а відоме магічне число 86 відсотків. Або близьке до нього. Тобто, скільки радянського вовка не годуй, все одно в кремлівський ліс дивиться. В кремлівський не тому, що Спаська вежа просвічує, а тому що просвічує те, чим світили.

Але тут від генетичного шлюбу також далеко, як від Аляски. І тут спеціально, щоб ми дуже не засмучувалися, існування цього шлюбу уся дружна компанія спростовує. І туманний Альбіон з брексітом, і мадяри з Орбаном, і французи з Мариною та Фійоном, і австрійці з Хофером, і американці зі своїм рудим. Усім дуже хочеться бути зверху, як дранка на покрівлі. Дивитися на дурнів примружившись і плескаючи по плечу. Відчувати перевагу білої раси, гнати чужинців в шию і співати гімни своїй рідні.

А вже їх, як у ліберальній духовці, пекли: і з одного боку підрум'янювали, і з іншого, а все одно свій Адольф рідніший. Отож, росіянам не треба особливо сподіватися на легкі сорок років автостопом по пустелі. Інші ходили й не виходили, і нашому Іллі Муромця на печі ще довго лежати льодяником, паралізованим у цукровій пудрі.

І щоб не хворіти від самотності, скажу, що й освіта з розумом і переконаннями не діє, як російський аспірин. Жар і піт у наявності, а лікування - нуль.

Ось пам'ятаю одну симптоматичну відверту розмову серед справжнісіньких лібералів, що університети закінчили і лускали їх, як насіння.

Це було ще до всякого Криму і навіть до Болотної з Сахаровим. Але згуртувало їх повідомлення про те, що є, виявляється, у них генетична спорідненість і перевага. І ця перевага їм належить, як магдебурзьке право купцю. І всього лише одна публікація, нічим поки не підтверджена. Мовляв, нація - не вигадка буржуазної епохи, що не уявна спільнота, а те, що є, як твій Геббельс прописав. Тільки Геббельс казав, щоб довести чужу неповноцінність. А тепер до Геббельса, як до Титаніка на дні, - далеко і глибоко, але можна своєю нацією пишатися, як червоним паспортом.

І тут навіть річ не у тім, чи мають рацію ці вчені. Важливо, з якою готовністю і легкістю люди з бекграундом та інтелектуальним потом і досвідом виявляють у собі генетичну перевагу. Як кричать, що відчували в собі цю блакитну кров з дитинства, що б'ється, стукає в двері, як пульс і Дід Мороз у дитинстві з п'яною Снігуркою. Як «менти», коли приходять брати хабар.

І це так, приклад, молодцю урок. Можна, звичайно, імперську зверхність дустом труїти, мов клопів у комуналці, але відчуття переваги ані татарським ярмом, ані розсіюванням і соціальним приниженням не лікується поки що. Сховає голову, якщо дуже припікає, але тільки-но горн прозвучить, як знову всі шикуються на лінійку, немов у піонертаборі. І розподіляються «на перший-другий». Повільно тане імперська та інша гординя на кризі. Та й чи лікується взагалі, біс його знає. Поки прикладів було небагато. А якщо й були, то де гарантія, що від другої хвилі побудовано хвилеріз? Поки грім не вдарить, півень три рази не прокукурікає.

Михайло Берг


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини