MENU

Чем грипп отличается от ОРВИ. Комментарий доктора наук

3089 0

Когда стоит ожидать эпидемии гриппа и как себя максимально уберечь от заболевания, прокомментировала в эфире радиостанции Голос Столицы заведующая отделом респираторных и других вирусных инфекций ГП "Институт эпидемиологии и инфекционных болезней имени Громашевского АМН Украины", доктор медицинских наук Алла Мироненко.

Кількість хворих на грип перевищила поріг на 4%. Чи можемо ми говорити, що в Києві епідемія?

- Навряд чи 4% - це вже епідемія. Це ще нічого не свідчить, так скажімо, але циркуляція вірусу вже почалась. Чи досягне рівень захворюваності і буде далі стрімко зростати, швидше за все, зростати буде, але не так стрімко і, думаємо, що епідемія буде наприкінці січня, тобто пік захворювань, кількості захворювань десь наприкінці січня, на початку лютого, тому що попереду ще канікули будуть, а там ще деякі студенти взагалі будуть майже два місяці вимушені канікули.

Тобто, таким чином, наразі зараз ми стрімкого зростання не очікуємо. Поступове - так, можливо, але не стрімке.

А наскільки має бути перевищений епідпоріг, и в Києві оголосили епідемію грипу?

- Загальний підхід - приблизно 50% або якщо йде стрімке зростання. Стрімкого зростання ми поки що не бачимо і 50% також немає.

Морозна погода сприяє розповсюдженню грипу чи навпаки?

- Власне, сприяє не сама погода, а кількість часу, яку люди проводять у закритому приміщенні. Якщо в закритому приміщенні із закритими вікнами багато часу проводять ті ж школярі, то це сприяє поширенню через повітря від людини до людини, і якщо приміщення не провітрюється, є навіть одна хвора дитина, то вона може заразити інших. Якщо вікна відкриті, чому влітку у нас епідемій немає?

Сонце, вікна відкриті, ми багато часу проводимо все-таки не в приміщенні або в приміщенні з відкритими вікнами, і немає умов поширення вірусу через повітря. А взимку, в холодний період часу, таких можливостей більше. Ще така крайня точка - якщо дуже сильний мороз, діти не йдуть до школи, то це сприяє зниженню захворюваності.

А коли перепади температур, люди неадекватно вдягаються, потім ще може бути переохолодження, то це сприяє не лише грипу і не стільки грипу, скільки іншим респіраторним захворюванням.

Читайте також: Как вести себя во время гриппа: советы врача

Чим грип відрізняється від ГРВІ?Яка специфіка, які симптоми?

- Початок у цих хвороб: у грипу - це тяжка, зазвичай, гостра інфекційна хвороба, яка починається з підйому температури, головного болю, можуть бути інші симптоми.

На відміну від інших респіраторних інфекцій, які розпочинаються з респіраторних симптомів, тобто може закласти ніс, може бути біль у горлі, а температура може навіть не підвищуватись, або підвищуватись, але до невисоких показників. Респіраторні хвороби, не грип. А грип - це стрімко піднімається температура, головний біль, який свідчить про інтоксикацію, може бути біль у м'язах, у суглобах. Це клінічна картина початку грипу. А вже там нежить або сухий кашель, біль за грудиною - ці симптоми можуть приєднатись наступного дня або через день, тобто не відразу.

Які профілактичні заходи слід проводити, щоб не захворіти?

- Весь світ проводить щеплення вакцинами, які є високоефективними, безпечними і це дійсно захищають. Не потрібно весь час за цим слідкувати. Зробив щеплення - і ти спокійно почуваєшся.

Чи не запізно робити щеплення?

- Всесвітня організації охорони здоров'я говорить про те, що щеплення можна робити навіть під час епідемії. Я б не говорила, що в нас зараз епідемія. Зараз ще можна, в грудні, робити, ще днів десять. Можна робити щеплення і це убезпечить від того підйому, який буде, ми очікуємо, в січні - лютому.

Крім того, вакцина містить три компоненти: це H3N2, зараз циркулює переважно, H1N1, ми не очікуємо широкої циркуляції цього вірусу, це пандемічний, він у нас був минулого року і вірус грипу В "Вікторія", який у нас не циркулював, починаючи з 2011 року.

Тобто в 2011-го він був і більше його не було. Є діти, які народились після 2011 року, і вони будуть дуже чутливими до цього вірусу грипу В, який може прийти ближче до весни або в лютому, тобто це діти, які відвідують дитячий садок. Про це треба пам'ятати і щепити тих дітей було б дуже доцільно для того, щоб убезпечити, захистити від грипу В вікторіанської лінії.

Яка ситуація з вакцинами у цьому році? Як багато киян зробили щеплення в цьому сезоні?

- У нас останнім часом в Україну вакцин завозиться недостатньо. Організовано так, що вакцина досить пізно потрапляє в нашу країну або навіть потрапивши в нашу країну, виробники або ті, хто продають цю вакцину, не можуть дочекатись, доки МОЗ дасть висновки про можливість застосування на нашій території. Тобто це проведення контрольних випробувань і це бере багато часу, і воно погано організоване, я б сказала так, невчасно.

А невчасно при грипі може бути все одно, що воно не потрібно вже потім. Тому це велика проблема не лише цього року. І минулого року було погано, але, мабуть, пізніше, ніж цього року, вакцини не з'являлись в нашій країні. Я не можу пригадати. А коли вакцину завозять пізно, вона не встигає бути реалізованою, її потрібно утилізувати. Це витрачені кошти і виробникам не вигідно завозити цю вакцину. Тому таке замкнутене коло, що ми маємо цього року.

 Але, наприклад, в поліклініках, які є в Києві, я знаю, якщо в районі є центральна поліклініка, то вони мали вакцину в себе в поліклініці. Треба звернутись, треба на місці з'ясовувати кожен в своєму районі. 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини