MENU

Як запобігти безкарному скуповуванню та перепродажеві крадених творів мистецтва

2127 0

Історія зі скандальним продажем украдених творів Ніла Хасевича виявила серйозну проблему в ділянці правового регулювання та повернення вкрадених пам'яток. За остані десятиліття у Львові крали та грабували Національний музей, Картинну галерею, бібліотеку Стефаника, історичний та обласний архів. У 1980 роках близько тисячі предметів, картин пропало з львівського історичного музею.

Читайте також: Голландський суд вирішив повернути "скіфське золото" Україні

Нині лише в одному Києві діє більше десятка різних аукційних центрів таких як "Дукат", "Конгрес", "Геліос", "Епоха", "Вернісаж", десятки антикварних салонів і крамничок, на майданчики яких щороку потрапляють украдені з державних і приватних колекцій та архівів цінності. Відсутність у публічному доступі списків крадених творів дає можливість цим ділкам уникати кримінального переслідування за скуповування та перепродаж крадених речей.

Читайте також: Україна передала Нідерландам картини, викрадені з музею Західної Фрісландії. ФОТО

Лише створення єдиного, загальнодержавного електронного ресурсу та реєстру, на якому повинні бути опубліковані всі списки та фотографії вкрадених цінностей, зможе в якісь мірі врегулювати цю проблему.

Орест КРУКОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини