MENU

Експерт запевняє, що зменшення вартості електроенергії не вплине на суми за спожиті компослуги

2869 0

Зменшення вартості електроенергіі не вплине на суми, нараховані за спожиті комунальні послуги.

Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO повідомив директор аналітико-дослідницького центру «Центр міста» Олександр Сергієнко.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, знизила прогнозовану оптово-ринкову ціну електроенергії на 2017 рік на 15,2%.

З 1 січня пропонують знизити ціну на 10%, а з 1 квітня -  на 5,8%.

На думку О.Сергієнка, населення це зниження ціни на електроенергію теж зачепить, бо «оптовий ринок формує оптову ціну, а обленерго продають електроенергію населенню».

Читайте також: Шокуюче підвищення тарифів на газ і опалення від Гройсмана не останнє - Павловський

«Проте для населення це зниження матиме мізерну вигоду. Є досить складний механізм формування ціни на електроенергію. Всі виробники продають свою енергію на так званий оптовий ринок, а там уже по своїй формулі вираховується оптова ціна електроенергії, за якою постачальники продають її населенню, іншим споживачам. Але при цьому вони роблять свою «накрутку», так званий розподіл електроенергії. Оптова ціна дійсно впливає на роздрібну, але повторюю -  дуже мізерно», - пояснив експерт.

За його словами, під час обчислень за формулою визначення оптової ціни електроенергії є момент, коли можна застосувати анонсоване зниження ОРЦ.

Читайте також: За підсумками 2016 року український народ заслуговує найвищої нагороди - Томенко

«Залежно від вартості газу може бути зниження ціни на електроенергію. Якщо на ринку газу відбудеться зменшення ціни, то воно цілком може відбутися і для електроенергії. Але це все це такий дріб'язок, що не зручно і говорити. На сумарний рівень комунальних послуг це зниження не вплине. Ми маємо величезні втрати від споживання тепла. Тут найбільше переплачуємо», -  зауважив О.Сергієнко. 

UAINFO


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости