MENU

Три технології, які підірвуть 2017 рік

4707 0

Штучний інтелект перестане бути сільським дурником, паролі поступляться біомаркерам. Яких ще технологічних проривів варто чекати в 2017 році? Про це у блозі видання "Новое Время" пише Олексій Бондарєв.

Я не Ванга і навіть не Рей Курцвейл. Але передбачити, які технології будуть на слуху в 2017 році, не так вже й складно.

Час, коли наукові та технологічні сенсації валилися як сніг на голову, на жаль, пройшов. Тепер серйозні прориви не здійснити поодинці, над ними працюють цілі команди і величезні корпорації. Кота в мішку не сховаєш. Ось, що нас чекає в 2017 році.

1. Здрастуй, Скайнет

Ви все ще боїтеся штучного інтелекту? А він йде до вас.

Досі суттєві прориви в цій області відбувалися переважно «під капотом». Пересічний споживач цілком міг і не помітити, наскільки порозумнішав Google Now, що перетворився під кінець року на Google Assistant з виходом смартфонів Pixel.

Або усвідомити, що Cortana від Microsoft не така вже й тупа, щоб зовсім не користуватися. Ну або помітити, як Facebook став краще сортувати повідомлення у вашій стрічці новин. Ок, ну тут я, звичайно, іронізую. У Facebook все завжди тільки погіршується.

Аналогічно, пересічний обиватель не міг не звернути увагу на новину про те, що ШІ від Google вперше обіграв чемпіона світу з Го.

Не особливо цікавився обиватель і новиною про те, що ШІ перевершив людей-медиків у діагностиці раку за знімками МРТ.

Новина про появу чат-ботів в минулому році також багатьох не зацікавила. Подумаєш, ще одна іграшка «для ботанів».

Але це не так.

Будь це Гра престолів, хтось би вже проголосив горезвісну фразу: «Зима близько».

Читайте також: У столиці запроваджують онлайн-запис до лікарів

У 2017 році конкуренція між голосовими асистентами від Google, Microsoft, Facebook, Amazon тощо різко загостриться. І вони вмітимуть дуже багато.

Мільйони користувачів звикнуть робити замовлення в онлайн у спамерських пошукових роботів. У продаж надійдуть дійсно ефективні системи з управління розумним будинком з елементами ШІ.

Поступово ШІ стає окремим сегментом в IT-індустрії. І скоро він стане більш значущим, ніж смартфони і ноутбуки. Тому що всі ці залізяки будуть в кращому випадку, лише інструментами для спілкування з іноземними інвестиціями. І то - лише поки сируваті технології розумних чипів, які можна буде імплантувати прямо в мозок.

2. Не тільки пальчики

Не настільки значуща технологія, як ШІ, але попервах більш помітна пересічному обивателю. Я говорю про біометричну ідентифікацію користувачів.

Безпека в інтернеті і сфері фінансів стає все більш важливою, у міру того, як зростає обсяг і важливість тієї інформації, яку ми довіряємо мережі.

Колись сенсор відбитків пальців був привілеєм дуже дорогих корпоративних ноутбуків. Його поява в iPhone кілька років тому була сприйнята багатьма як забавка. Сьогодні таким датчиком обзавелися навіть смартфони середнього рівня.

Але це початок. У смартфонах вже з'являється сканер райдужної оболонки ока. Деякі платіжні системи вводять ідентифікацію за селфі та ритмом серцебиття. У тестуванні перебувають системи ідентифікації за структурою вен і навіть за стоматологічною картою.

Читайте також: Microsoft анонсував "розумний" холодильник з розпізнаванням продуктів

Скоро ваші гроші і дані будуть захищені так, що не підкопаєшся. Чи підкопаєшся? Життя покаже.

3. Нелюдська медицина

У 2017 році медики вперше пересадять живій людині голову. Звучить як марення похмільного «інтелектуала» в черзі до пивного ларька. Але насправді, це цілком реальний план дій одного італійського нейрофізика.

У Південній Америці ліки проти вірусу Зіка поширюватимуть ... москіти, яких вчені заразили відповідною бактерією. «Гастролери» повинні будуть змішатися з місцевими москітами, які є переносниками вірусу Зіка, і нейтралізувати їх.

Інша група американських медиків працює над комп'ютером з ДНК, який, будучи імплантованим в людський організм, може «перезапускати» роботу клітин імунної системи.

Але все це тьмяніє в порівнянні з новою технологією, яка може просто позбавити від усіх ліків на світлі.

Американські і китайські медики паралельно і незалежно один від одного вчаться перемагати рак, редагуючи геном пацієнта. У 2017 році на нас чекають нові прориви в цій області.

Ще років 5 тому велика частина написаного зійшла б за повну маячню. Але не на початку 2017 року. Тримаємо кулаки.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини