MENU

Кандидати на посади суддів Верховного Суду України – хто вони?

2189 0

Топ-реформою першого кварталу 2017 року безумовно є конкурс до Верховного Суду – абсолютно нової інстанції у судовій системі, формування якої стане лакмусовим папірцем успішності усієї судової реформи. Перед Новим роком Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднила список кандидатів, яких вона допустила до конкурсу. Сьогодні ж, 10 січня, голова ВККС Сергій Козьяков опублікував блог із дуже оптимістичним сценарієм конкурсу, наголошуючи на безпрецедентності участі у ньому людей не з системи. Прикро правда, що на етапі допуску до конкурсу комісія відсіяла 45% цих самих адвокатів та науковців не із системи і лише 7% суддів.

Розуміючи важливість конкурсу рух "Чесно" в рамках кампанії "ЧЕСНО.Фільтруй суд!" узяв на себе місію та відповідальність зібрати інформацію та проаналізувати усіх 653 кандидатів на посади суддів Верховного Суду. Першими під приціл аналітиків "Чесно" потрапили судді вищих судів, що подалися на конкурс. Цікаво, що далеко не всі чинні судді Вищого адміністративного, господарського, спеціалізованого суду та Верховного Суду України вирішили йти на конкурс за новими правилами та під пильним наглядом антикорупційних органів і громадськості. Втім до тих, хто наважився піти на конкурс, у громадськості чимало питань. "Чесно" підготував аналітичні довідки про 65 суддів-кандидатів від Вищого адміністративного та господарського судів. Це перші 10%, "Чесно" проаналізує усіх кандидатів до Верховного Суду.

Читайте також: Президент проти підзвітності суддів суспільству?

Важливу роль у процесі оцінювання кандидатів відіграватиме Громадська рада доброчесності – вона даватиме власні позитивні або негативні висновки обов'язкові до розгляду. Наша спільна мета надати максимальну інформацію для членів ГРД щодо кандидатів до Верховного суду. Громрада сформована представниками громадських організацій, серед 20 її членів є й представниця "Чесно" Галина Чижик, яка виконує повноваження співголови Ради. Для максимальної ефективності роботи цього громадського органу важливими невирішеними питаннями залишається отримання доступу членів ГРД до всіх матеріалів, які доступні членам ВККС, а також участі членів Громадської ради доброчесності у співбесідах з суддями, які проводитимуть члени ВККС.

А тепер трохи про кандидатів. Проаналізувавши дані з публічних джерел про суддів Вищого господарського та адміністративного судів, бачимо, що в нас збирається дуже неоднозначна компанія на конкурсі.

Безперечним очільником списку найодіозніших кандидатів є Артур Ємельянов, сама участь якого в конкурсі – непорозуміння. Суддя, який у часи Януковича був обличчям суддівської корупції, який неодноразово фігурував у журналістських розслідуваннях та підозрюється у втручанні у автоматизовану систему розподілу судових справ. Список "заслуг" Ємельянова можна продовжувати і продовжувати.

Йдуть у Верховний Суд і судді, чиї родичі (теж судді) після звільнення за порушення присяги, успішно працюють у судах, підконтрольних Росії, в окупованому Криму.

Читайте також: Маєток за 11 мільйонів і "недобудована" дача: як живуть судді Верховного Суду. ВІДЕО

Переважна більшість кандидатів у Верховний Суд з вищого адміністративного та господарського суду причетні до ухвалення сумнівних рішень, серед яких резонансні справи щодо забудови Києва, прикривання суддів Майдану. Судді-кандидати у Верховний Суд допомагали Януковичу розширити владу, повертаючи Україну до Конституції 1996 року та позбавляли депутатського мандату адвоката Юлії Тимошенко Сергія Власенка.

Важливо не допустити, щоб після усього, що країна пережила за останні роки, конкурс до Верховного Суду завершиться банальною заміною шила на мило. Суспільство дає великий запит на оновлення, й тому одним із індикаторів успішності конкурсу буде кількість нових суддів. Ті кандидати, про яких ми сьогодні говоримо, це лише найяскравіші та найвідоміші своїми антизаслугами. Деяким з них місце не у Верховному суді, а на лаві підсудних. Якщо суспільство не отримає чіткого сигналу, що на рівні Верховного Суду відбулися зміни, тоді нажаль знову зросте запит на тотальне оновлення усієї судової системи.

Найкращим показником успішності реформи буде готовність українців вийти на мітинг на підтримку нового Верховного Суду. Пам'ятаєте як це було з новою поліцією?

Аналітичні довідки про кандидатів із Вищого адміністративного суду України – за посиланням.

Аналітичні довідки про кандидатів із Вищого господарського суду України – за посиланням.

Тарас ШЕВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини