MENU

ТОП-10 причин, чому знову відбулась девальвація гривні

1589 0

Що ж насправді відбувається з курсом гривні до долара? Які чинники впливають на продовження девальвації гривні?

1. Бюджетна політика держави. Кожного року держава наступає на граблі та починає наздоганяти виконання плану річних витрат в грудні місяці, що призводить до стрімкого наповнення гривневої маси на ринку, що частково переходить в попит на валюту.

2. Приватбанк. В кінці минулого року додатковим сюрпризом для багатьох стали новини про проблеми в Приватбанку, що призвело до відтоку звідти ресурсів, а звідси попит на долари. Частина клієнтів Приватбанку вирішила конвертувати свої гривні в валюту та частина знімала валютні депозити, а Приватбанку потрібно десь було брати валюту.

3. Закупівлі державних організацій та підприємств. Після вливання значного об'єму коштів з бюджету на державні організації в кінці року, по всій країні почалися термінові і блискавичні тендери, всі намагалися використати кошти до кінця року, щоб не довелося їх повертати до бюджету. А так як імпортна продукція займає значну долю, то це також вплинуло на попит на валюту.

4. Девальваційні очікування. Патріотизм і віра в національну валюту швидко закінчується, після девальвації її на 70%. Населення це швидко зрозуміло і поступово почало переводити свої заощадження в іноземну валюту, керманичі країни та олігархи це розуміли ще набагато раніше, так як володіли більшим об'ємом інформації.

Читайте також: В этом году курс будет 32-34 гривен за доллар - эксперт

Чомусь не чути закликів керманичів про завищений курс долара і не видно їх приклади, як вони міняють всі свої валютні статки на гривню. НБУ раніше обмежив продаж валюти через банки, але це не особливо хвилює чорний ринок, де можна придбати майже будь-яку суму готівкою.

5. Нема відповідальних за курс. Коли голова НБУ з трибуни Верховної Ради заявляє, що вона не відповідає за курс, то виходить, що в країні насправді нема відповідальних і все відбувається хаотично. Це безумовно "всиляє" віру в національну валюту.

6. Митниця. Контрабанда йшла, йде і буде йти в найближчі місяця, особливо виділяється побутова техніка та товари легкої промисловості. А це все попит на валюту.

7. Експортери. Ну по-перше експортерів життя вже навчило, що гривня на рахунку це добре, а долари ще краще, тому вони намагаються не спішити продавати необов'язкову для продажу частину валютної виручки. По-друге, щоб експортери збільшували виручку, то потрібно займатися їх проблемами та спрощенням експорту, але ж це питання не особливо хвилює наше керівництво, хоча можна ще провести пару конференцій для експортерів.

Читайте також: Гривню спіткає доля рубля?

8. Інвестиції. Інвестиції це значний приток валюти в нормальній країні. Ну зрозуміло, що в Україні «найкращий» інвестиційний клімат, але ви знаєте багатьох людей, які б погодилася інвестувати свої кошти, яким б ви сказали: « Не знаємо як піде твій бізнес, але після інвестицій в Україну 10% коштів ти вже втратив, так як за прогнозами гривня в 2017 році девальвує мінімум на 10%». Після такої інформації у багатьох закордонних інвесторів виникнуть додаткові думки, щодо необхідності інвестицій в таку країну.

9. Різдвяні свята в Європі та США. Безумовно вони впливають на пропозицію валюти на міжбанківському ринку, але для цього і існують центральні банки, щоб згладжувати коливання попиту і пропозиції.

10. Виробництво товарів. Україна займає 7-ме місце в Європі за кількістю населення, відповідно у цього населення є більш-менш значний попит на товари. А де виробляється та вся побутова техніка, яку купували люди перед Новим роком? Звідки йдуть ті делікатеси, якими набивали візки в супермаркетах? Багато, що йшло із-за кордону, ось і додатковий попит на валюту.

Volodymyr Kompaniiets


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини