MENU

Чи погодиться Росія на ядерну пропозицію Трампа

1010 0

Єдине, що створює ілюзію паритету Росії та Заходу – це наявність ядерної зброї, пише у своєму блозі на "Новому часі" російський політолог Дмитро Орєшкін. Всі технологічні, економічні, культурні, фінансові й інші переваги не варті нічого в порівнянні з тим, що можна отримати на свою територію ядерну бомбу (й навіть не одну), яка зруйнує всю державу.

І неважливо, скільки разів та чи інша країна може знищити весь населений світ: десять разів, як американці, чи один раз, як Росія. Одного разу достатньо. Саме тому наступальна ядерна зброя – це те, що Кремль ні за яких умов скорочувати не буде. І я маю великі підозри, що будь-який інший політичний гравець за аналогічних обставин поводився би так само.

Читайте також: Трамп і проблема Росії: замість визнання – пропозиція ядерного роззброєння

Потрібна певна кількість ядерних боєголовок для збереження паритету, певного статус-кво в міжнародних відносинах. І ні Британія, ні Франція скорочувати свої ядерні арсенали не стануть. Не піде на це й Росія.

Те, про що говорить Трамп, – це демонстрація доброї волі. Росія може погодитися на такі ходи, тільки якщо її спіткає повний економічний крах, як у Радянському Союзі в кінці 1980-х, коли нічим було годувати військовослужбовців, про громадян я вже не кажу. Тоді Політбюро ЦК КПРС було готове йти на будь-які поступки: потрібно було отримати хліб, якось годувати військових.

Зараз відразу висувають як мінімум три вимоги. Перше: "До чого тут Америка? Ми хочемо, щоб враховувалися потенціали всіх власників ядерної зброї, зокрема США, Великобританії та Франції". Чи підуть Британія і Франція на цю угоду – невідомо. Але це вимога дуже знижує шанси на досягнення домовленості.

Друга вимога – щоби Сполучені Штати не розвивали в Європі системи протиракетної оборони. На це вже не підуть американці, оскільки для них принципово важлива протиракетна оборона – збивати ці ракети на зльоті й таким чином забезпечувати безпеку США.

І третє міркування носить загальнополітичний характер. Якщо не торкатися причини введення санкцій, а, як Трамп пропонує, говорити про зняття санкцій в обмін на скорочення кількості ядерних зарядів, то це виходить специфічна дипломатія: спочатку ввести санкції, а потім сказати: "Ти зроби ось це, і ми їх знімемо". Санкції вводилися не через ядерну зброю, а через Україну. Точно так само можна ввести санкції, наприклад, через допінг, а погодитися прибрати за умови виходу РФ із Криму. Який зв'язок?

Читайте також: Санкції чи ядерна зброя – що вибере Росія

Думаю, з боку Трампа це навіть не зондування громадської думки, а так – просто ляпнути. Але це також сигнал, що його турбує проблема надмірної кількості ядерних зарядів. У Росії їх півтори тисячі з гаком, причому ніхто не знає, чи належним чином вони зберігаються, чи забезпечується їх безпека і так далі. Трамп озвучив цю стурбованість. Але умови, на яких він сформулював свою пропозицію, в Кремлі однозначно не будуть прийняті.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини