MENU

Чому в Трампа нагадали, що Крим – український

5586 0

Щодо останньої заяви прес-секретаря Трампа стосовно Криму.

Думаю, її призначення – внутрішнє.

Не випадково, що заява відбулася якраз після відставки радника Трампа Фліна. Останньому якраз ставили за вину те, що він вів перемовини з російським послом щодо скасування санкцій іще до вступу на посаду.

Читайте також: Питання "великої угоди" між РФ і США знято назавжди

Це скандал і досить ганебний. За всіма правилами інформаційної роботи, треба було негайно переключити увагу на щось і погасити ситуацію.

Відповідно, в адміністрації Трампа поспішили зробити таку заяву, яка дезавуює ідею про президентову проросійськість. І тут найкращий спосіб зробити це – сказати, що Крим – український.

Проте й після цієї заяви так само було висловлено сподівання на "співпрацю Кремля і Білого дому".

Характерно, що сам Трамп особисто поки що нічого проти Росії не казав, тримаючи паузу.

Не забуваймо, що зараз у Конгресі знову говорять про схвалення Акту на підтримку України, який вже було ухвалено минулого року, і який "завис" на рівні комітету Сенату й так і не набув чинності. Зараз, в умовах нинішньої ситуації, схвалення Акту було ймовірним. Більше того – ймовірним було і подолання гіпотетичного вето Трампа. А це б суттєво похитнуло позиції нового президента, та й позбавило би його шансу на маневр у майбутньому.

Тому команда Трампа зіграла на випередження.

Тепер Акт на підтримку України може знову "зависнути".

Читайте також: Карти бито: Путін банкрут

Яке це все має практичне значення:

– велика угода Росії та США зараз є неможливою; вочевидь, у цьому "допомогли" кавелерійські наскоки Трампа, чиє оточення занадто поспішило, прикладом чого є доля Фліна;

– ця заява – стосується позиціонування Трампа всередині США, як "правильного американця", а не "агента Путіна"; це не значить, що Україна і справді хвилює Трампа;

– необачними кроками Трамп допоміг в оформленні в політичних колах США досить потужного лобі, яке є певною мірою проукраїнським, і яке не вийде ігнорувати.

Далекосяжні висновки робити зарано. Співпраця зі Кремлем все одно не відкидається. Просто вона може бути значно менш публічною та офіційною.

Очевидно, ми лише спостерігаємо початок процесу.

Петро ОЛЕЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини