MENU

Чи безпечно залишати телефон на зарядці на ніч?

5743 0

В наші часи, коли смартфон став практично обов'язковим доповненням до людини, це важливе питання. Ми всі так робили - ставили телефон на зарядку, перед тим, як лягти спати, щоб він за ніч зарядився до 100%. А потім ви, можливо, почули від когось, що це небезпечно для батареї, а Note 7 вибухали саме через батареї, і ви звернулися до Яндексу за підтвердженням.

Перед тим, як ми заглибимося в технічні подробиці, хочемо дати коротку відповідь. Так, телефон на зарядці залишати можна. Втім, так було не завжди.

Літій і нікель

Напевно ви знаєте, що більшість сучасних пристроїв працює на літій-іонних батареях. А колись батареї робили з нікелю - як сучасні батарейки Duracell і Energizer. У нікелевих батарей була загальна проблема - «пам'ять» заряду. Якщо ви не повністю розряджали і заряджали батарею, вони могли «забути» свій повний обсяг і запам'ятати рівень, до якого вони були минулого разу заряджені, як свій максимум. Багато з нас ніколи нікелевих акумуляторів в смартфонах не бачили, тому що перехід до літієвим стався на початку 2000-их.

Читайте також: Почему смартфоны важнее еды?

Літієві батареї не страждають від пам'яті заряду і володіють іншими позитивними рисами, які визначили «мобільну революцію»: вони досить-таки компактні, при цьому утримують багато заряду. Це дозволяє смартфонам ставати все більш тонкими і легкими. До того ж у літієвих батарей довше термін життя і швидше зарядка. Та біда - чутливість до перегріву.

Тепло: вбивця батарей

Нагрівання - ось найбільша загроза для батареї вашого смартфона. Холод вони теж не люблять (автор цих рядків вбила акумулятор свого телефону, ганяючись за покемонами по морозу), але тепло - питання куди більш актуальний, якщо ми обговорюємо нічну зарядку телефону.

Температура зарядки для літієвих батарей, тобто температура, при якій вона в принципі може отримувати заряд - від 0 до 45 градусів Цельсія. Температура, при якій батарея віддає заряд, досягає -20 C. При цьому зарядити телефон при температурі нижче 0 неможливо, а технологія швидкої зарядки працює тільки при температурах вище +5.

Читайте також: Nokia вновь начнёт выпускать легендарную 3310

Батарея розряджається при температурах куди нижче нуля, тому марно зберігати запасну в холодильнику - вона і там сяде. До того ж батарея нагрівається, коли заряджається; і чим вона тепліше, тим швидше. Але так як в батарею можна заштовхати більше електрики, ніж передбачалося виробником, то при досягненні повного заряду батарея починає просто грітися - і нічні зарядки були б проблемою, якби у телефону не було можливості перенаправити надлишок електрики.

Розумні телефони використовують електрику розумно

Ми можемо не турбуватися, залишаючи телефон включеним в розетку. Адже, хоча батареї за останні 20 років не дуже змінилися, смартфони змінилися дуже сильно, і ми можемо залишити турботу про «здоров'я» батарей на плечах виробників - точніше, програмістів. Сучасні смартфони, зарядивши батарею на 100%, просто переключаються на кабель як основне джерело електрики. Це дозволяє смартфону працювати вночі, поки ви спите, не використовуючи батарею - а значить, і не розряджаючи, і не нагріваючи її. Так що все цілком безпечно. Головне, не кладіть смартфон під подушку. Поки батарея заряджається, вона гріється, а значить, їй треба остигати.

При цьому постійні нічні зарядки, як і постійне використання швидкої зарядки, може в тривалому періоді дещо зменшити термін «життя» батареї. Щоб його максимально продовжити, краще підтримувати заряд телефону в проміжку від 40 до 80% (це не зовсім зручно, але якщо ви носите з собою «банку» - діставайте її на 40%, а не на 5 і повідомленні «телефон розряджений») і не зловживайте швидкісний зарядкою.

Читайте також: Речі, які вбивають акумулятор вашого телефону

Якщо ж вам здається, що обсяг батареї падає - ймовірно, у вашого смартфона збився внутрішній датчик електроенергії. Щоб його відкалібрувати, потрібно повністю розрядити смартфон - до виключення - а потім зарядити його до 100% в вимкненому стані.

navkolonas


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини