MENU

Чому насправді закриваються українські компанії

2254 1

Хтось займався не тією справою, не наважився подолати свій страх, ризикнути, не став щось змінювати. У деяких випадках причина в банальному прагненні наростити прибутки за рахунок держпідтримки й мінімізації витрат. Про це пише у блозі на сайті "Новое время" український підприємець Андрій Мацола.

Тільки за останній місяць, згідно з офіційними даними, в Україні закрилося майже 130 тисяч приватних підприємств. В основному масово припиняють роботу компанії, які займалися оптовою та роздрібною торгівлею, а також надавали транспортні послуги. Значно менше стає й виробників різноманітних побутових товарів, продуктів. Це серйозна проблема, оскільки саме малий і середній бізнес є основою економіки всіх розвинених європейських країн.

Серед головних причин, як правило, називають податкові зміни, підвищення мінімальної зарплати в два рази, масове падіння споживчого попиту, зниження платоспроможності громадян, введене Національним банком обмеження розрахунків готівкою і ще безліч аспектів, які нібито несприятливо впливають на ведення бізнесу в Україні.

Думаю, що перераховані вище фактори важливі, значимі, однак вони не можуть грати вирішальну роль в успішності або ж збитковості того чи іншого бізнесу. Якщо розібратися детальніше, стане очевидним, що основна проблема зовсім в іншому, а саме у відсутності довгострокового стратегічного планування, системного контролю і впертому небажанні зрозуміти потреби й запити свого споживача/клієнта.

Читайте також: ФОПоцид продолжается. Кто виноват и что делать?

Ймовірно, хтось просто займався не тією справою, яка йому близька, не наважився подолати свій страх, ризикнути, не став щось змінювати. У деяких випадках причина в банальному прагненні наростити прибуток не логічним шляхом розвитку, інвестицій, підвищенням якості, як це відбувається в країнах Євросоюзу, а вимогою держпідтримки й тотальною мінімізацією витрат. Не секрет, що значна частина українських компаній покинула ринок після того, як зникли можливості ухилитися від сплати податків. Але погодьтеся, таких проблем зовсім не виникло б, веди вони бізнес відкрито.

Вести бізнес і не платити податки в наші дні - нечесно по відношенню до своїх співгромадян. Я вже не вперше повторюю, що тільки багата й сильна країна здатна себе гідно захистити.

Створюючи свою компанію в далекому 2004 році, я з самого початку робив ставку на те, що справа мого життя буде розвиватися прозоро, відкрито і за правилами. У 2016 році наша компанія перерахувала до бюджету країни понад 600 мільйонів гривень податків і зборів. Вивчаючи досвід європейських виробників, я також зрозумів, що без поваги до співробітників, без їхньої ініціативи, ноу-хау, експериментів бізнес не прогресує, бо споживачі постійно вимагають від будь-якого виробника чогось нового й добротного. При цьому ми ніколи не гналися за обсягами, за великою часткою ринку, а вкладали сили в якість продукції. Як бачимо, така стратегія виявилася правильною. За роки роботи з локальної компанії ми виросли до гравця національного масштабу.

В це складно повірити, але ми показали поступове зростання навіть в складні роки, коли ринок падав. Пояснити це досить просто: коли ринок «просідає», споживач починає купувати менше, але намагається відшукати більш якісний продукт. Відповідно, приходить до тих, хто йому цю якість дає. До тих, хто не стане відступати від своїх принципів, незважаючи на зростаючі акцизи, подорожчання енергоносіїв, сировини й інші чинники, що призводять до зростання витрат на виробництво.

Сьогодні в Україні ми далеко не єдина компанія, яка навіть в нинішніх умовах економічного спаду показує динамічний розвиток. Практично наш ровесник - відома мережа будівельних магазинів з моменту свого заснування в 2003 році (відкритий перший гіпермаркет в Києві) стала найбільшим торгово-роздрібним підприємством України. За даними з їхнього офіційного інтернет-сайту, в країні зараз працюють 43 гіпермаркети. Постійно ведеться робота по збільшенню асортименту товарів, створенню нових відділів, розробці нових напрямків з урахуванням потреб клієнтів.

Ще одна компанія, успіх якої забезпечується, перш за все, постійною роботою над підвищенням якості послуг і комфорту клієнтів, працює в сфері поштового сервісу. Заснована в 2001 році, вона також не стоїть на місці, удосконалюючи процес доставки вантажів і посилок, впроваджуючи нові продукти, спрощуючи життя клієнтам.

Читайте також: Підвищення податків для підприємців: курс на кріпосництво?

У той же час не варто забувати, що найбільш об'єктивний показник успішності - це вміння отримувати прозорий прибуток. Тільки в такому випадку компанія буде мати довіру своїх клієнтів і зможе претендувати на високу оцінку відповідно до міжнародних стандартів. А це, повірте, дорогого коштує. І клієнти, і партнери, зокрема й з країн Європейського Союзу, оцінюють це по достоїнству. Нашим партнером сьогодні є Європейський банк реконструкції та розвитку.

Якщо говорити прямо, то непростими для українського бізнесу були не тільки останні два-три роки. У 2008-2009 роках нашу країну не обійшла стороною світова фінансова криза. Вистояти тоді вдалося тільки найсильнішим, тільки тим, хто проявив гнучкість і витримку, не поставив свої фінансові інтереси вище якості своєї продукції і потреб клієнта.

Те, що ми бачимо сьогодні, також для багатьох компаній стало серйозним випробуванням на міцність. Але нинішні труднощі можуть бути й корисними - вони зіграють роль фільтра. Ті, хто пройдуть через нього, стануть сильнішими, мудрішими, будуть готовими до будь-яких викликів. Похитнути або зламати їх буде просто неможливо. Адже Україна, як я вже казав, - це країна майстрів і героїв, мужності й мудрості. Не будемо про це забувати.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини