MENU

В Україні затверджено проект реформи освіти

2168 0

Одним із основних нововведень, передбачених освітньою реформою, являється 12-ти класна система освіти. Ключовими позиціями, якої може стати навчання в 10-12 класах в коледжах і ліцеях. Необхідність освітньої реформи підкреслюють дані із офіційної статистики, згідно яких лише 10% батьків і 15% учителів задоволені якістю середньої освіти.

При цьому, основна ставка в реформуванні буде зроблена на надання дітям практичних навичок і умінь. Теоретичне навантаження спаде за рахунок зменшення кількості обов'язкових предметів. 12-ти річна система освіти буде введена вже в 2018 році, тобто діти, котрі підуть в 1-й клас в 2018 році будуть вчитись вже 12 років.

Читайте також: Діти з окупованих територій і лінії зіткнення матимуть більше шансів здобути українську освіту

Повністю перероблена система оцінювання знань. Учні здаватимуть обов'язкові екзамени в три етапи. Після 4-го класу, після 9-го і 12-го класів. При цьому два останні етапи будуть проводитись у формі Зовнішнього незалежного оцінювання.

Основна ставка буде зроблена на так звані «опорні школи». Це такі школи, котрі володіють розширеною матеріально-технічною базою з лабораторіями, укомплектованими кабінетами фізики, математики, біології, хімії. При цьому із навколишніх сіл до опорних шкіл дітей будуть звозити автобусами. Всі маршрути будуть розраховані таким чином, щоб час їзди до опорної школи не перевищував 45 хвилин.

Школи, де навчаються до 25 дітей, втрачають державну підтримку.

Читайте також: Кризис на постсоветском пространстве из-за убитых школ ремесленников

По плану реформа освіти розпочнеться в 2018 році (реформування базового рівня). За період 2019-2022 років будуть створені опорні школи і почнеться реформування середньої освіти. В період 2023-2029 років - будуть створені профільні старші школи, розробляться нові стандарти навчання.

Принципово нову, якіснішу освіту Україна отримає не раніше 2030-го року.

До вчителів зростуть вимоги, проте рівноцінно цьому зросте і зарплата. Згідно законопроекту «Про освіту», мінімальна зарплата вчителів становитиме не менше, ніж 10500, що рівне трьом мінімальним. Плюс надбавки 20%, плюс доплату за стаж роботи (до 30%), плюс за вислугу (до 30% за 20 років вислуги). Зарплати будуть підвищуватись поступово.

zrada.today


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини