MENU

Країні терміново потрібно призначити енергоменеджерів в містах і великих установах - експерт

2070 0

Країні потрібні енергоменеджери. Вже і на вчора.

У розмовах про енергоефективність в будівлях дуже важливо зрозуміти і сприйняти те, що це взагалі не про енергію, а про поведінку людей, які її споживають. Тобто ми говоримо про енергоефективність будівель, але фактично не будівлі споживають енергію, а люди які в тих будівлях знаходяться.

Читайте також: Як поведінка споживачів визначає рахунки за тепло. ФОТО

На наведених нічних термофото дві будівлі - Мінрегіону і Державної фіскальної служби в час коли там вже ніхто не працює і всі пiшли додому. Яскраві плями на фасадах - це банально відкриті вікна, а відкритими їх залишають через те, що в будівлі ніхто не займається аналізом споживання, відповідно нікого не дивують високі платіжки, відповідно жодних рішень щодо системи опалення не приймається.

Такі термофото чих будівель я роблю вже чотири роки і змін - жодних.

Те, що в будівлі ДФС половина, а в Мінрегіону - чверть вікон залишаються на ніч відкритими, бо батареї гріють і в кабінетах гаряче - є наочно яскравим прикладом того, що в країні бракує не стільки законів, скільки людей, які спроможні створювати систему управління споживанням і приймати відповідні управлінські рішення.

В країні, яка будує літаки і може послати ракету в космос - це насправді не є складним завданням. Єдиним способом приймати ефективні дії, базовані на даних - це взяти на роботу людей, які ці дані почнуть збирати, аналізувати і тоді формулювати проекти рішень. Саме налагоджений енергоменеджмент в містах є фундаментом всяких дальших дій держави - і інвестицій і фонду енергоефективност і енергобезпеки.

Країні терміново потрібно призначити енергоменеджерів в містах і великих установах, вони потрібні там ще 10 років тому. Якщо ви чули про добрі приклади різних міст - лідерів в процесах скорочення потреби в енергії - (Луцьк, Львів, Долина, Миргород, Жовква та інші ) - то це є саме ті міста де запроваджено енергоменеджмент і де ведеться щоденний облік та аналіз споживання кожною будівлею. Як показує практика, ця людина окупить себе сторицею і стане найбільшим інвестором в місто у ближчі 2-3 роки.

Читайте також: Як вирішити енергетичні проблеми України - за 100 днів і з Ілоном Маском

На Кабмін виноситься проект національного плану запровадження енергоменеджменту - який по суті не прискорює процес, а дає можливість його відтермінувати ще на два роки бо узалежнює прийняття Постанови КМУ від прийняття Закону про енергоефективність, що є катастрофічною помилкою, бо законопроект - в зародковому стані, тому прийняття такої програми стане індульгенцією фактично нічогонероблення ще на два роки, в той час коли країна витрачає масу енергії через непродуктивне споживання дорогого ресурсу.
Країні потрібні енергоменеджери, потрібна адекватна постанова КМУ.

Вже і на вчора - і не добровільно,а примусово, бо йдеться про марнотратство грошей платників податків в величезних масштабах І ці фото є тому красномовним підтвердженням.

Святослав ПАВЛЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини