MENU

Кількість заручників російських окупантів і колаборантів зросла до 118 осіб – Геращенко

1492 0

Учора, 16 березня, в рамках неформальної мінськоі платформи зустрілися з координатором ОБСЄ в гуманітарній мінській групі Т. Фрішем. Розповіли колегам із різних фракцій про нашу роботу щодо звільнення заручників.

На жаль, на сьогодні кількість заручників в ОРДЛО збільшилася і складає 118 осіб, це цивільні та військові (збільшилася і за рахунок цивільних, яких хапають на окупованих територіях; так, на жаль, і наші військові були затримані). Натомість СБУ і мінська група провели велику роботу щодо пошуку інформації про зниклих безвісти, встановили долю кількох десятків таких громадян. Згідно з оновленою інформацією СБУ, наразі у списку зниклих безвісти – 418 осіб. Не виключаю, що зниклих безвісти в ході конфлікту – більше, і ми маємо знайти інформацію про всіх зниклих, загиблих, з'ясувати їхню долю.

Читайте також: У Європарламенті обговорюють ситуацію на Донбасі й у Криму

Українська сторона наполягає на залученні Міжнародного комітету Червоного Хреста до пошуку зниклих і експертиз ДНК загиблих. Дуже сподіваюся, що після відвідин президентом МКЧХ Пітером Мауером України, зокрема й Донбасу, будуть позитивні зрушення в цих питаннях (пошуку зниклих і експертиз). Щодо заручників, то тут немає згоди ОРДЛО і РФ на залучення МКЧХ до процесу їхнього звільнення, тому на сьогодні в мінській групі ми домовилися про залучення до звільнення моніторинговоі місії ООН зі прав людини (із цим усі погодилися). Дуже сподіваємося, що це компромісне рішення прискорить звільнення.

Депутати з усіх фракцій висловили занепокоєння тим, що процес звільнення із вересня 2016 фактично заблокований і закликали мінську групу шукати всіх шляхів для якнайшвидшого звільнення людей.

Також координатор ОБСЄ Т. Фріш розповів про зусилля, які докладає гуманітарна група для вирішення інших гуманітарних питань, зокрема щодо допуску гуманітарних міжнародних місій, покращення роботи КПВВ. Депутати гостро поставили питання про необхідність негайного відкриття КПВВ "Золоте", яке заблоковане вже рік. Робота КПВВ "Золоте" дозволить значно розвантажити інші пункти, й у цьому зацікавлені прості громадяни по обидві сторони лінії зіткнення.

Читайте також: Якого миру ми прагнемо?

Також українські депутати особливо акцентували увагу на проблематиці дітей, на неприпустимості залучення дітей до збройних конфліктів. Парламентарі також звернулися до координатора ОБСЄ зі проханням зайняти активнішу позицію щодо звільнення підлітків , яких досі утримують у СІЗО Донецька і яких представники ОРДО обіцяли звільнити ще у грудні.

Під час цієі важливоі розмови представники всіх фракцій підкресили, що вважають пріорітетними безпековий і гуманітарний блок мінських угод. І що українська сторона готова до компромісів у питанні звільнення заручників, але при цьому всі депутати підкреслили,що є ті злочини, які не потрапляють під амністію.

Ірина ГЕРАЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини