MENU

Порядок денний для Верховної Ради: які законопроекти потребують уваги

1941 0

Після двотижневої перерви народні обранці мають чимало роботи, й Реанімаційний пакет реформ традиційно сформував власний порядок денний для парламентарів на цей тиждень. Одним із пріоритетів цього тижня є прийняття законопроекту №6011 про антикорупційні суди, ухвалити який уже неодноразово закликали громадські активісти та міжнародні партнери. Створення антикорупційних судів дозволить завершити формування системи нових інституцій запобігання і протидії корупції в Україні й унеможливить саботаж покарання корупціонерів із боку нелюстрованої судової системи.

Окрім теми боротьби з корупцією, на порядку денному цього тижня два важливих енергетичних законопроекти – доопрацьований №4941-д про енергетичну ефективність будівель та №4493 про ринок електричної енергії України. Про необхідність прийняття цих документів експерти РПР наголошували вже неодноразово, оскільки ці закони створять умови для надійного та безпечного постачання електроенергії, а також дадуть можливість скоротити її споживання.

Читайте також: Підсумки минулого парламентського тижня: економічний успіх і провал із деклараціями

Разом із тим РПР закликає депутатів, підтримуючи законопроект №4493 в цілому, відхилити поправки до нього, внесені профільним комітетом під час другого читання, щодо віднесення побутових відходів до альтернативних джерел енергії та встановлення "зеленого" тарифу для суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з побутових відходів, тому що ці поправки не відповідають вимогам ЄС, які Україна має транспонувати до вітчизняного законодавства, згідно з Угодою про Асоціацію Україна-ЄС.

Цього тижня парламент також розгляне в другому читанні проект Закону України №2309а-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я", який передбачає створення в Україні мережі державних та комунальних закладів охорони здоров'я з достатнім рівнем самостійності для надання ефективного та своєчасного медичного забезпечення населення. Це проект перебуває на розгляді парламенту вже понад півтора року та є одним зі ключових для проведення медичної реформи.

Депутати також повторно розглянуть законопроект №6048 щодо запровадження стандартів Ради Європи для молодіжних центрів, який надає можливість органам місцевого самоврядування у співпраці зі громадськими об'єднаннями створювати молодіжні центри. Проект стимулює молодіжні ініціативи й активну участь молоді в реформі з децентралізації влади, відповідно до засад Європейської хартії участі молоді.

Читайте також: Конфлікт влади та суспільства в Україні - що маємо з ним робити

Парламент має зробити ще один крок у напрямку реформи публічної адміністрації, прийнявши законопроект №4526-д, що передбачає приведення законодавчих актів (законів про КМУ та ЦОВВ) у відповідність із новим законом "Про державну службу", зокрема щодо визначення функцій державних секретарів і розмежування функцій, завдань та відповідальності міністра, його заступників і державних секретарів.

Тарас ШЕВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини