MENU

У Сирії США застосували нову стратегію – примус Росії до миру

4982 0

У ніч на 7 квітня американські військові здійснили обстріл сирійської авіабази у відповідь на хімічну атаку проти повстанців та мирного населення 4 квітня, пише у своєму блозі на "Новому часі" директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

Необхідно звернути увагу на промову Дональда Трампа, яку він виголосив після нанесення ударів, зокрема на два ключових послання.

Читайте також: США завдали ракетного удару по авіабазі військ Асада в Сирії. ВІДЕО

Перше, про те, що американці опинилися перед дилемою: дія або бездіяльність. І обрали дію. Я думаю, не в останню чергу через те, що Трамп не хотів повторювати поведінку попереднього президента, який у подібній ситуації обрав переговори з Росією (21 серпня 2013 року по місту Гуті, поблизу Дамаска, було випущено декілька ракет із газом зарином, за різними оцінками загинули від 280 до майже 2000 людей – НВ). Якщо на той час сам факт переговорів із Росією світова спільнота сприйняла схвально, принаймні з цього питання не було однозначної позиції, то на сьогодні такої опції вже не було. Росія не виконала свою частину угоди і продемонструвала, що не готова навіть до переговорів, і її поведінка на Раді безпеки ООН іще раз довела, що говорити по суті немає про що.

Друге, на чому варто наголосити у словах Трампа: ключове завдання навіть не повалити режим Башара Асада, а зупинити війну. Я не бачу інших методів припинення цього кошмару, ніж легітимні міжнародні механізми, схвалені ООН. Це може бути міжнародна військова інтервенція в Сирію для припинення кровопролиття та переформатування всіх інституцій. Але це рішення має ухвалити Рада безпеки ООН. На сьогодні шанси ухвалення такого рішення практично нульові. Й очевидно, що ці удари також спрямовані на те, щоб показати, що в разі подальшого блокування з боку Росії і Китаю резолюції щодо Сирії, США залишають за собою право діяти на власний розсуд. А всі чудово розуміють – і тут не має бути таємниць – що можливості США в цьому сенсі безмежні: від постійного нанесення авіаударів по базах, у результаті яких ці бази просто перетворяться на сміття, до офіційного запровадження зони, вільної від польотів. На останньому, до речі, вже давно наполягає Туреччина.

За відсутності повітряної підтримки війська Асада неспроможні вести наступ. Плюс такі удари з повітря вносять серйозну паніку й дезорієнтацію в лавах сирійської армії та режиму. І всі добре розуміють, що це – крах режиму. І США примушують Росію до миру. Те, що Росія робила в Грузії, США зараз роблять у Сирії. Поки що точка неповернення не пройдена. Зараз ми можемо сказати, що США повернулися на Близький Схід після більш ніж річної мовчанки, активно втрутилися в розклади там, одразу збурили все це болото, де практично Асад, сирійці, росіяни заправляли балом, без шансів, що хтось їм завадить. І для нас це дуже непоганий сигнал. Примус Росії до миру – це нова стратегія. І це навіть не з арсеналу Холодної війни, це з арсеналу нових гібридних викликів.

Читайте також: Удар США по Сирії: Путін отримав сигнал, що його війська не є перешкодою – дипломат

Реакція Асада в цьому випадку мало кого цікавить, тому що він живе в умовах дуже обмеженого суверенітету. За великим рахунком там все контролюють іранці з росіянами. А реакція Росії вже не забарилася: Москва заявила, що це – акт агресії. Але тут важливо те, що ракети безперешкодно увійшли у повітряний простір Сирії, безперешкодно влучили в заплановані цілі, і жодне російське ППО нічого не могло з цим зробити. Це – ключове питання. Це означає, що жодне ППО Росії не буде спроможне, в разі необхідності, зупинити американські крилаті ракети, які просто зруйнують всі аеродроми.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини