MENU

Огляд блогосфери від UAINFO. 10 квітня 2017

1637 0

Шановні читачі, до вашої уваги – традиційна добірка найцікавішого зі світу блогосфери за сьогодні, 10 квітня

Бульбашка путінської "Великої угоди" луснула

Поганих новин для Росії значно більше, й головна така: тепер на будь-якому театрі бойових дій – дипломатичному, розвідувальному, військовому або в кіберпросторі – Путін має враховувати, що Трамп дійсно може ушквартири, якщо так буде треба. А це серйозний фактор стримування. Утім, це тепер має враховувати й Україна. І не лише щодо оборони, Донбасу та Криму, а й щодо реформ і внутрішньої політики. Удар США по Сирії зміцнює позиції України у нашій війні з Росією. Готовність Трампа до різких дій означає для нас цілий спектр як нових можливостей, так і нової відповідальності.

"Моя місія виконана" – голова НБУ повідомила про відставку. ВІДЕО

Сьогодні голова Національного банку України Валерія Гонтарева після майже трирічного терміну перебування на посаді оголосила про свою відставку з 10 травня 2017 року. Про це вона повідомила під час прес-конференції. Відповідно до Закону України "Про Національний банк України" голову Національного банку з посади звільняє Верховна Рада за поданням президента, тож Гонтарева продовжить обіймати свою посаду до рішення парламенту. Очільниця НБУ наголосила, що інших змін у складі правління Національного банку найближчим часом не буде.

Маленькі радощі безвізу

Від вати і тих, хто ніколи нічим не буде задоволений, сипонуло розпачливими зойками, що на їхню малу платню не дуже куди й поткнешся і їм той безвіз, як корові сідло. Але коли дорослі чоловіки потрясають моє чуле серце платнею, що складає дві-дві з половиною тисячі гривень, я дивлюся на них, як на мале пиво. Як? Чоловік у повні сил і здоров'я задовольняється таким мізером? Важко повірити. Вочевидь, при тій низькооплачуваній праці є ще якийсь значно суттєвіший підробіток. А якщо ні, то який сенс триматися за таке місце? Безліч людей сміливо кинуло роботу, яка давала мало прибутку, і знайшли куди вигідніші заняття, не конче еміґруючи.

Ніби й далека, але неймовірно близька Словенія

В уяві українця Словенія розташована десь ген далеко, ми про неї мало знаємо, хоча насправді до цієї країни можна доїхати всього за шість годин від українського кордону, а з червня, подейкують, навіть з'явиться пряме авіасполучення між Києвом і Любляною. Після Революції гідності відбулася значна інтенсифікація у двосторонніх стосунках, результатом чого є і рішуча підтримка Словенією територіальної цілісності України, і часті офіційні візити президентів один до одного (готується також візит прем'єр-міністра України в Любляну). Словом, за останні роки Україна знайшла у Словенії надійного партнера і вірного союзника.

Чим відзначився парламент під час минулого пленарного тижня

Окрім успіхів на європейському рівні, в українському парламенті минулого сесійного тижня прийняли два важливі законопроекти з порядку денного РПР. Перший у сфері охорони здоров'я – в цілому прийнято законопроект №2309а-д про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань охорони здоров'я, який передбачає створення в Україні мережі державних та комунальних закладів охорони здоров'я з достатнім рівнем самостійності для надання ефективного та своєчасного медичного забезпечення населення.

Інтелігенти є, інтелігенції нема – вічна ситуація

Марко Кравченко, персонаж "ідеологічної повісті" Бориса Грінченка "Сонячний промінь" (1890), безнадійно намагаючись просвітою і самовідданою працею подолати прірву між інтелігенцією й українським народом, урешті доходить невтішного висновку: "Української інтелігенції немає, існують тільки українські інтелігенти". Головна причина такої прикрої, але, вочевидь, вічної ситуації: кожен із них дійшов до своїх поглядів самостійно, а тому вони мають різні світогляди, а точніше мету бачать сяк-так однаково, а засоби постійно пропонують різні.

Що потрібно знати про Страсний тиждень. ВІДЕО

Великий піст добігає кінця і вже за тиждень віряни святкуватимуть Світле Христове Воскресіння. Про значення та особливості останнього, Страсного тижня дізнавалася кореспондентка UAINFO. ... "Велика ж субота перед пасхальним торжеством є днем спокою, – говорить благочинний. – У суботу ми згадуємо зішестя Христа у пекло і виведення із пекла старозавітних праведників. Тим, що Господь помирає заради людей і наступним своїм кроком - воскресінням - дає можливість воскреснути усім, хто вірує в Нього. Повстання із пекла Ісуса Христа переходить безпосередньо у Його Воскресіння, яке завершується, звичайно, в неділю".

UAINFO


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости