MENU

Скрипка: Українське ''гетто'' значно гуманніше за російську дійсність

2996 0

Ми в Україні живемо у спотвореному світі. Українськомовні громадяни не мають достатньо книжок українською, фільмів, інтернет контенту, відсутня можливість спілкуватися, навчати і виховувати дітей. Українськомовні українці живуть у своєму маленькому безправному гетто. Деякі з них віддають своє життя на сході країни за право бути українцем.

Громадянам Франції чи Великої Британії важко зрозуміти, як можна виборювати право говорити у своїй країні рідною мовою... Ми маємо неймовірну кількість прекрасних пісень і артистів. І дуже дивний вигляд має "кривава різня" за мізерні 25% українських пісень на радіо, і їхня практична відсутність на телебаченні в новорічну ніч.

Читайте також: Батіг і пряник: забезпечити повне домінування української мови в публічній сфері

Я справді вважаю, що громадяни України (як і будь якої країни) повинні знати мову рідної держави. Підтримую збільшення українського контенту в усіх сферах суспільного життя. Це – європейська практика. Приміром, у Франції закон вимагає і від громадян, і від емігрантів знання французької, у Польщі – польської, у Чехії – чеської.

Я особисто пройшов шлях емігранта. У Парижі без знання французької, а лише із російською й англійською не міг отримати соціального спілкування. Тим паче, не мав змоги працювати, грати музику, навіть сплачувати податки. Але французька держава іде назустріч людям, готовим інтегруватися у французьке суспільство. Пропонуючи безкоштовні освітні курси французької. Я скористався ними, вивчив мову й адаптувався у французьке суспільство.

Мене обурює, коли Україну змушують любити "рускій мір" більше, ніж український. Тим паче, коли використовують мої слова для маніпуляцій і спроб формувати в Україні штучну реальність. Тож моє висловлювання, з якого змістові "патологоанатоми" висмикнули і препарували слово "гетто", досить однозначне.

Насправді саме росіяни створили неконкурентні умови для розвитку своєї мови. Адже законодавство РФ вимагає від усіх, хто претендує на життя, роботу чи навчання в тій країні надати сертифікат про володіння російською, знання історії Росії та основ законодавства.

Читайте також: Приємної українізації! Зносьте російську

Тобто в РФ навіть від щойно прибулих іноземців вимагають попереднього занурення у мовний простір країни. І водночас з якогось дива заперечують наше право еволюційно утверджувати українство в Україні. Вважаю, наша держава має стимулювати українців опановувати рідну мову. Втім, якщо частина громадян не здатні, або не хочуть її вивчити, то вони самі собі визначають асоціальну перспективу...

Я пропоную допомагати російськомовним українцям, надаючи їм освітню підтримку. Водночас законодавство сусідньої держави не дає можливості навіть перетнути російський кордон без сертифікату про знання російської. Тож моя дещо іронічна й образна пропозиція, висловлена в довільному спілкуванні зі студентами і сформульована конспірологами як "гетто", – значно гуманніша, ніж незграбна російська дійсність...

Олег СКРИПКА


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости