MENU

Чотири пріоритети для України: що слід реформувати найближчим часом

1998 0

У Брюсселі та в Берліні на всіх зустрічах питали про пріоритети для України. Звичайно, їх не може бути багато: відсутність фокусу призводить до невдачі. Звичайно, серед довгострокових пріоритетів треба назвати реформу освіти тощо. Але якщо говорити про короткі строки, то ось мої чотири пріоритети:

Читайте також: Три причини невдачі нашої буржуазної революції

1. Судова реформа. Нам терміново потрібен Антикорупційний суд, і нам треба створити максимальну довіру до нового складу Верховного Суду, інакше все марно. Завдання для купи людей, починаючи з Олексія Філатова, Вищої кваліфікаційної комісії та Громадської ради доброчесності.

2. Реформа державного управління. Лише нові люди з новими цінностями в нових структурах з новими бізнес-процесами можуть поміняти гру. Тут ключова людина Олександр Саєнко. Люди є, гроші є, розуміння є. Залишилося всіх організувати, взяти і зробити, подолавши інерцію, зневіру, спротив бюрократів і пострадянську інституційну пам'ять.

3. Реформа державних фінансів у трикутнику податки – бюджет – пенсії. Жодна з цих трьох реформ не піде без двох інших. Все складно, але надія на команду Олексія Данилюка. Якщо не запустимо економічне зростання, то навряд чи досягнемо успіхів в інших напрямках.

Читайте також: Україна й реформи: чому так повільно

4. Виборча реформа. Єдина реформа із великого списку 18 пріоритетів президентської стратегії, де взагалі нічого не зроблено. Доки в політиці не відчиняться двері для нових людей, ми приречені на недієздатний парламент і постійну загрозу перемоги популістів, а також розчарування активних громадян. Тут нема кого затеґати, хіба що самого президента.

Валерій ПЕКАР


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости