MENU

Невже не було проблеми російської пропаганди через соцмережі три роки тому? Головне питання – чому саме зараз?

3261 0

Тут уже тільки лінивий не висловився на тему заборони фконтактику і одноглазників.

Мені, власне, ні холодно, ні жарко - аккаунтів в російських соцмережах у мене немає, була пошта - і ту угнали пару років тому, а я не став ломитись назад.

Але мене цікавить трохи інший аспект проблеми.

Головне питання - чому саме зараз? Невже не було проблеми російської пропаганди через соцмережі три роки тому? А шансів на сприйняття заборони було на порядки більше, бо тоді царив повальний патріотичний підйом.

Питання попроще: все ті ж самі три роки тому почали створюватись українські аналоги соцмереж - та самі Weua, наприклад. Може, ці стартапи отримали державний грант, чи вони мали якусь інформаційну підтримку? Може, хтось за ці три роки озаботився хоча б гайдлайном - які сервіси можуть замінити "ворожі" фконтактики, і як їх налаштувати? От я десь вчора читав, що на "повторення" функціоналу ВК черговому українському стартапу треба 4 місяці. Прекрасно: оголошуємо 9 червня 2014 р. кампанію уходу з російських серваків, активно інформаційно форсимо, і вже в листопаді 2014 року можемо вводити заборону. Народ в екстазі, президент має височенний рейтинг. Нє?

Питання ще попроще: от я вчора десь читав, що теперички ми заживемо, тому що раніше Росія демпінгувала на ринку реклами, а тепер демпінга не буде - і інтернет буде розвиватись семимильними кроками.

Чудово, а три роки тому Росія не демпінгувала? І що, знову ж таки, весь цей час ніхто не міг зробити дешевшого продукта? Дозвольте не повірити.

Читайте також: Ховайся, хто може, - реакція соцмережі на заборону "Одноклассников", "ВКонтакте" та "Яндекса"

Питання ну зовсім просте: ну закрили ви ВК та одноглазники, хіба це зніме питання російської пропаганди? Не зніме. Пропаганда не забороною ламається, а грамотною контрпропагандою. А Мінстець всі три роки більше боровся із місцевими противниками Незамінного Залізного Гетьмана, а про інформаційну боротьбу із Росією якось акуратно забув. Та й всі ті троллі та пропагандони, які сиділи в фкондактику, перелізуть сюди, в фейсбук. Тоді що, і фейсбук закриєте?

Короче, ця заборона дуже скидається на гарячкову спробу заробити собі очків на патріотизмі (бо десь прокралися), і заодно спробувати обчистити кишені манюпаса.

Це ж modus operandi нашої влади. Спочатку зіткнули кредитчиків і вкладників, а під шумок обчистили і тих, і інших, і банки завалили. Потім зіткнули громадян і пенсіонерів, дескать, останні країну грабують - обчистили і тих, і інших. Потім зіткнули субсидійників та звичайних платників компослуг - обчистили всіх, і в Нафтогазі зробили мільйонні зарплати. А тепер зіткнули противників та прибічників російських соцмереж - ви думаєте, на цей раз у них інші цілі? Якщо так, то перечитайте питання вище, і спитайте себе - що таке з'явилось зараз термінове, чого не було три роки тому?

Читайте також: Як вплине заборона російських соціальних мереж на український диджитал-маркетинг

Висновки, як я уже якось казав. насправді робити просто. Треба задавати правильні питання. І все стає ясно.

Вячеслав ІЛЬЧЕНКО


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости