MENU

Яким усе-таки годиться бути користувачеві

981 0

Видатний мовознавець, доктор філологічних наук Олександр Пономарів на сторінці свого блогу продовжує втаємничувати широкий загал у тонкощі української мови. Із-поміж іншого професор пояснює, коли послуговуватися словом "який", а коли – "котрий", а також як використовувати прийменник і префікс "у" ("в")

"Я – американець українського походження, – пише Юрій Куріца, – і вивчив українську мову від моїх батьків, які емігрували до Сполучених Штатів після Другої світової війни". Читач цікавиться, коли вживати слово який, а коли – котрий.

Означальні підрядні речення приєднуються до головного сполучниками що або який. Наприклад: "Слово, чому ти не твердая криця, що серед бою так ясно іскриться?" (Леся Українка). "Край села стояла хатина, яку оточували високі дерева" (з журналу).

Котрий у такій функції вживаний рідко. За допомогою цього займенника виділяємо щось одне з кількох: котра година, котрий із хлопців тобі подобається?

Читайте також: Чому не можна проголосувати закон і як контролювати якість

Прошу розглянути, крім запропонованих вами, инші можливі версії перекладу продвинутый пользователь, звертається до мене Андрій Сможаник: досвідчений користувач, упевнений користувач.

На мою думку, більше підходить досвідчений користувач.

Кілька запитань від Олексія Дейкуна. Його цікавить чергування прийменника у в: як писати його на початку і в середині речення?

Прийменник і префікс у (в) потрібно використовувати так: коли слово існує в двох варіянтах, то на початку і в середині речення після приголосного пишемо у: у Криму закінчується оксамитовий сезон, уже настала весна, був у Херсоні на нараді.

Усередині речення після голосного вживаємо в: дерева зацвіли в саду. Прийменник в на початку речення вживаємо тоді, коли він стоїть перед словом, яке починається з голосної: в Одесі зацвіли акації.

Чи варто виокремлювати комами такі словосполучення: за даними міністерства, з огляду на, у зв'язку з?

За даними міністерства комами виділяємо, з огляду на, у зв'язку з – не виділяємо.

Читайте також: Як не помилитися зі президентом Німеччини та генеральним секретарем НАТО

Як писати все-таки, мегарозпродаж, майстер-клас, адже читач бачив написання і окремо, і через дефіс.

Олександр Данилович Пономарів

Усе-таки, майстер-клас пишемо через дефіс, мегарозпродаж – разом.

Олександр ПОНОМАРІВ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости