MENU

Політолог про подання на зняття депутатської недоторканності з Дейдея і Лозового: "Луценко чинить тиск на молоде покоління політиків"

1842 0

1 червня САП направила генпрокурору Юрію Луценку доопрацьовані подання на зняття депутатської недоторканності з нардепів Євгена Дейдея та Андрія Лозового. Тиждень перед тим, 23 травня прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що дані подання повернуті в антикорупційну прокуратуру.

Яким буде рішення Луценка цього разу та чи залишаться Дейдей і Лозовий недоторканними? Про це UAinfo запитало в політолога Леоніда Кулєша.

- Як Ви думаєте, цього разу генпрокурор направить їх (подання на зняття депутатської недоторканності, - ред.) до парламенту, чи знову поверне в САП на доопрацювання?

- Попередній раз внесення подання про зняття недоторканності з народних депутатів Андрія Лозового та Євгена Дейдея мобілізувала депутатський корпус у вже давно розпочатому зборі підписів про відставку генерального прокурора. Позиція значної кількості парламентарів наразі зрозуміла. Або це питання переносять на осінь, або Юрій Луценко вже натиснув на незгодних і має свій сценарій рішення цього питання.

Читайте також: Луценко в качестве президента? Нет более омерзительного варианта - Речинский

- Хотілось би поговорити про два можливих сценарії. Якщо Луценко внесе подання у ВРУ, то чи проголосують нардепи за зняття депутатської недоторканності з Дейдея і Лозового? А якщо не внесе, то яким, на Вашу думку, буде пояснення генпрокурора цього разу?

- Такими поданнями генеральний прокурор чинить тиск на сучасне молоде покоління політиків. Лозовий - представник Радикальної партії - наймолодший депутат Верховної ради України, а Дейдей представляє молодіжне крило фракції «Народний фронт». Обидва були на фронті, допомагають бійцям до цього часу. Якщо подання буде внесене, то навряд чи назбирається достатня кількість голосів. А якщо не внесе, то пояснень не буде, продовжиться «гра в мовчанку» до моменту, коли для ГПУ знову потрібно буде натиснути на представників даних фракцій в парламенті.

- І останнє питання. Подання САП - це боротьба з корупцією чи тиск на політичних опонентів? Якщо політичне замовлення, то хто за ним може стояти?

- Однозначно це тиск, але впевнений, що це не замовлення. Це особиста ініціатива генпрокурора Луценка, який намагається впливати на політичні процеси в окремих фракціях.

Читайте також: ГПУ підготувала подання про зняття недоторканності з трьох депутатів


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини