MENU

Інструкція з розкрадання міської землі. Квіточки

2203 0

Масове розкрадання орної землі ще на черзі (точкове – йде безупинно), а міську землю вже дерибанять повним ходом. Розглянемо типовий приклад для міста обласного значення.

Інтродукція: хто, куди, навіщо

Рішення Міськради про надання у власність, користування чи оренду земельної ділянки містить 9 розділів.

Перший – "Документи, які подаються державному адміністратору" з 13-ти пунктів. Щоб уникнути звинувачень у вибірковості, даю їх повністю.

Перші три:

1. Заява на отримання документу дозвільного характеру.

2. Копія установчого документа юридичної особи (установчого акта, статуту, засновницького договору, положення) (для юридичних осіб).

3. Копія документа, що посвідчує особу заявника (для фізичних осіб - підприємців) - беззаперечні: треба ж відрекомендуватись і сказати чого хочеш. А далі...

"Подай мені то, не знаю шо"

Пункт 4. Копії документів, що посвідчують право власності на будівлі та споруди, розташовані на вказаній у заяві земельній ділянці (за наявності будівель та споруд).

Виготовлення копії справа не хитра, але що копіювати? Минули часи, коли посвідчення права власності лежало вдома у шухлядці. Згідно закону "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закон), її замінив електронний Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (далі - Реєстр). Документом, що посвідчує право власності, є витяг із Реєстру. 

Здається, що ж страшного: увімкни комп'ютер, увійди до Реєстру і зроби витяг. Тим більше, що ч.1 ст. 32 Закону гарантує його загальнодоступність.

Не так сталося, як гарантувалося: мажорний заспів глушиться мінорним приспівом: "Порядок надання інформації з Державного реєстру прав визначається Кабінетом Міністрів України". (абз.4 ч.2 ст.32).

Дійсно, Порядок затверджено постановою Кабміну № 1127 від 25 грудня 2015 р., другим яценюковим Кабінетом.

П.8 Порядку: "Інформація з Державного реєстру прав у паперовій формі надається за заявою особи, яка бажає отримати таку інформацію, або уповноваженої нею особи (далі - заявник) шляхом звернення до суб'єкта державної реєстрації прав, фронт-офісу або нотаріуса." 

"Фронт-офіс" – це той же центр надання адміністративних послуг, куди бідолашний заявник має подати витяг із Реєстру, просто Арсенію Петровичу до вподоби фронтова термінологія: "фронт змін", "народний фронт", "куля в лоб".

Бюрократичне коло замкнулось: прохач (інакше не назвати) звертається до центру надання адміністративних послуг щоб отримати папірець, який він має віднести до того ж центру! Ціна задоволення 0,025 прожиткового мінімуму, сьогодні це - 42.1 грн (ч.6 ст.34 Закону).

Чи не простіше державному адміністраторові самому взяти інформацію з Реєстру, тим більше, що згідно ч.3 ст. 32 Закону, він має право прямого, безоплатного доступу? Натомість, розвели бюрократичну канитель. Далеко не останню.

Торочення – мачуха здорового глузду

Пункт 5. Копія технічного паспорта КП "міськБТІ" на будівлі та споруди, розташовані на вказаній у заяві земельній ділянці (за наявності будівель та споруд).

Центр надання адміністративних послуг – структурний підрозділ міськвиконкому, БТІ – комунальне підприємство. Державний адміністратор може отримати копію технічного паспорта у суміжників швидко й даром. Так ні ж, треба знов гнати прохача бюрократичним лабіринтом, дерти з нього гроші: вбілу – за виготовлення копії, вчорну – щоб не тягти з цим до нових віників.

Пункт 6. Графічні матеріали, виконані на топографо-геодезичній основі в масштабі 1:500, з нанесенням контурів земельної ділянки, з визначенням розмірів та площі земельної ділянки (кабінет Х або У міськвиконкому) (у разі надання в оренду, власність або постійне користування земельної ділянки, а також переоформлення права користування земельною ділянкою)".

Тут прохач є кур'єром навіть не між міськвиконкомом і комунальним підприємством, а між двома підрозділами міськвиконкому! Хлопчик-побігайчик.

Пункт 7. Копія раніше укладеного договору оренди земельної ділянки із змінами та доповненнями (у разі викупу земельної ділянки, поновлення або переоформлення договору оренди земельної ділянки).

Однією стороною договору є прохач, другою - орган місцевого самоврядування. І ось одна з високих договірних сторін, вимагає від іншої копію їхнього спільного договору! Адміністративний екстаз – Салтиков-Щедрін з містом Глуповим відпочивають.

Пункт 8. Копія витягу з рішення міської ради, яким було надано в оренду земельну ділянку (у разі викупу земельної ділянки, поновлення або переоформлення договору оренди земельної ділянки).

Якщо попереднім пунктом депутати Міськради вимагають від прохача копію спільного договору, то цим - копію свого власного рішення! Здавалося б далі нікуди, та сягнувши дна риють глибше.

Пункт 9. Проект (паспорт опорядження фасаду в оригіналі, генеральний план в оригіналі та фотографія об'єкта розміром не менше ніж 10х15см) (у разі викупу, надання в оренду земельної ділянки, поновлення або переоформлення договору оренди земельної ділянки).

Пункт 10. Висновок проектувальника щодо необхідних термінів завершення будівництва з нормативним обґрунтуванням (у разі поновлення договору оренди землі, наданої для будівництва).

Пункт 11. Довідка проектної організації із зазначенням відсотка вже виконаних будівельних робіт і строків завершення будівництва (у разі поновлення договору оренди землі, наданої для будівництва).

Пункти 9-11 споріднені, і, у кожному разі, ті позиції, виконавцем або співвиконавцем яких є комунальне підприємство, слід виключити. 

Читайте також: Земля і воля

Пункт 12. Копія свідоцтва на право постійного користування земельною ділянкою (у разі надання в постійне користування додаткової земельної ділянки або переоформлення права постійного користування).

І знову за рибу гроші: оригінал свідоцтва знаходиться в Управлінні земельних ресурсів Міськради. І знову прохач – кур'єр між управлінням міськради і підрозділом її виконкому. Тільки справжній кур'єр гроші отримує, а цей – платить.

Пункт 13. Пояснення на ім'я заступника міського голови у довільній формі (за бажанням заявника).

Схоже, таке пояснення зведеться до списку діагнозів, набутих при зборі документів. А попереду ще 8 розділів-бар'єрів землевідвідного марафону.

Кому вушко від голки, а кому – золота сережка у вушко

Як бачимо, уже перший етап, подання документів, батьки міста замінували так, що небажаний претендент – приречений.

З іншого боку, своїм – "зелена хвиля", дзвінок зверху – і вінок переможця, себто повний пакет документів, подадуть у віконце мерседеса. 

Читайте також: Великі сумніви, що мораторій на продаж землі щось змінить

Наступні етапи (розгляд заяв, прийняття та виконання рішень) доводять цю блюзнірську логіку до витонченості. Але на те вони й наступні, щоб розглянути їх наступним разом.

Хоч вже й зараз ясно: слід негайно заборонити законом, особам, уповноваженим на виконання функцій держави, місцевого самоврядування, вимагати від заявників документи та дані, що вже й у розпорядженні держави, органів місцевого самоврядування.

Постскриптум. Розглянуте Рішення Міськради натуральне, взяте в одному з міст обласного значення. Чи не у вашому?

Борис БЕСПАЛИЙ для UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини