MENU

Українці збудували одну з найбільших церков Бразилії. ФОТО

3176 0

Українська громада поселення Марселіно в бразильському муніципалітеті Сан-Жозе-дус-Піньяйс (штата Парана) нарешті відкрила омріяну церкву Святої Трійці, повідомляє Gazeta Do Povo. Місцеві українці йшли до цього майже століття.

Урочисте відкриття храму відбулося в неділю, 4 червня. Зведена поруч зі старим храмом, церква Святої Трійці уособлює в собі традиційну архітектуру українських храмів. До слова, ця будівля є однією з найбільших церков у Бразилії.

Маючи площу приблизно в 740 квадратних метрів, церква здіймається на 32 метри у висоту. Приміщення храму одночасно може прийняти до 450 осіб. І це лише сидячі місця!

"Якщо порахувати разом зі стоячими місцями, то одночасно в приміщенні церкви можуть перебувати до 500 осіб", - розповідає головний архітектор Леопольдо Ґімарайнш.

Читайте також: Речник Київського Патріархату проти заборони УПЦ (МП)

Для того, аби звести цей храм, Леопольдо витратив дев'ять років. Усі кошти на будівництво церкви було взято з пожертвувань вірян у старому храмі та під час спеціальних фестивалів, які відбувались у поселенні.

Архітектурний проект нової церкви було створено секретарем управління містобудування Куритиби (столиця штату Парана) Марсело Феррасом Сезаром. Наслідуючи візантійський стиль, для церкви було обрано хрестоподібну форму з банею в центрі. Таким чином зведено багато храмів в Україні.

Окрім центральної бані, церква має ще чотири менших з боків.

"В Україні прийнято ставити на церквах непарну кількість бань - одну, три або п'ять. В нашій церкві ми зробили таку кількість, роблячи символічну відсилку до Ісуса Христа та чотирьох апостолів: Марка, Луки, Іоанна та Матея", - розповідає Леопольдо Ґімарайнш.

Бані для церкви Святої Трійці виготовив ремісник з Прудентополіса Ніколау Бобало Нето спільно з українцем Григорієм Недорубом. Це восьмикутні конструкції, вкриті алюмінієвою плиткою у вигляді луски.

Всередині церкви підлогу вистелено з мармурових та гранітних плит. Головний акцент в інтер'єрі зроблено на ікони та дерев'яні різьблені фігури.

В склепінні центральної бані можна побачити головне зображення храму - Ісуса Вседержителя в оточенні янголів.

"Майже 60 відсотків внутрішньої іконографії вже готове. Ікони було виготовлено майстринею сестрою Веронікою Ноґас, яка працювала над ними разом з українською молоддю", - каже головний архітектор храму Леопольдо Гімарайнш.

Храм добре освітлюється сонячним світлом через прозорі вікна. Водночас різнобарвні вітражі підсвічують вівтар та прикрашають склепіння храму.

На верхньому поверсі півколом розташовано три балкони, на яких можуть розміститися хор та музиканти. 

Читайте також: Геращенко закликала знести незаконну будову біля собору Воскресіння УГКЦ

"Після усіх докладених зусиль та проведеної роботи я нарешті можу почуватися задоволеним - церкву нарешті відкрито для нашої громади", - ділиться враженнями Педро Ноґас Нето, президент місцевої церковної ради.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини