MENU

"Україна добровільно відмовиться від Криму". Чому не можна приймати закон про позбавлення громадянства за "другий паспорт"

2356 0

Прийняття президентського законопроекту про позбавлення українського громадянства після набуття громадянства іншої держави у майбутньому ускладнить реінтеграцію анексованого Криму і окупованих територій Донбасу.

Про це сьогодні, 14 червня, під час круглого столу на тему "Законопроект про "позбавлення громадянства за другий паспорт": політичні перспективи і можливі наслідки" заявили президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко та політолог Руслан Бортник.

Охріменко не виключає, що Петра Порошенка вирішили підставити, запропонувавши йому у березні виступити ініціатором проекту закону, який передбачає позбавлення українського громадянства осіб, які набули громадянство інших країн.

Якщо ВРУ ухвалить запропонований президентом документ, то це фактично означатиме, що Україна добровільно відмовиться від анексованого Криму, переконаний експерт.

"Ні для кого не секрет, що кримчани масово отримували російські паспорти. Наразі невідомо, скільки жителів Криму отримали їх. А тепер давайте уявимо собі ситуацію, що приймають цей законопроект. Це означає, що велика кількість кримчан автоматично перестають бути громадянами України. Влада, що хоче виштовхнути з території України жителів України? Це фактично буде означати, що Україна добровільно відмовиться від Криму", - розповів експерт.

Крім того, законопроект про позбавлення громадянства за "другий паспорт", вважає Охріменко, буде "допомогою" для сепаратистів на Донбасі.

"У них з'явиться "козир", щоб говорити, яка погана Україна і які хороші ми. (Ухвалення законопроекту, - ред.) може призвести до того, що проблема сепаратистів буде посилюватися", - відзначив він.

Читайте також: Порошенка просять позбавити Насірова українського громадянства. ДОКУМЕНТИ

Позицію Охріменка також підтримав політолог Руслан Бортник.

На його думку, прийняття такого юридичного документу матиме критичні наслідки для Криму і Донбасу. "Безумовно, люди (які проживають в Криму і в "Д/ЛНР", - ред.), відчують себе непотрібними нашій державі. Це їх виштовхне в руки Росії і позбавить останніх соціальних, соціально-політичних та правових зв'язків з Україною", - зазначив він.

Читайте також: Зачем украинцам новая концепция гражданства

Також, на думку експерта, втілення в життя президентської ініціативи спричинить міжнародні проблеми. Чи не в першу чергу, зауважив Бортник, ватро буде очікувати на критичну реакції зі сторони прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який у березні цього року запропонував українській владі обговорити підписання угоди про подвійне громадянство для угорців, що мешкають в Україні.

За словами політолога, жорсткі заборонні міри у відношенні людей, які мають подвійне громадянство діють лише у 20 країнах світу.

"Така практика (позбавлення громадянства та інші обмежувальні заходи, - ред.) не характерна для розвинених, демократичних країн світу", - додав він.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини