MENU

Генерали готуються до минулої війни

3047 0

(Російська газета "Комерсант" нібито дізналась про деталі законопроекту "Про відновлення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей". Говориться про можливе введення воєнного стану на прифронтових територіях і про низку пільг і послаблень для жителів Донбасу - Ред.)

Останнє, на кого б я зважав, це на будь-які російські джерела. Навіть якщо якась частина інформації, яку вони подали, є правдою, інша частина інформації є перекрученою і вона все одно буде відповідати потребам самої російської сторони.

Щодо ситуації відносно того, чи будуть вводитися воєнний стан, чи будуть змінюватися якісь ситуативні норми щодо людей, які знаходяться на тій території - це наша внутрішня українська справа. Я би не стверджував однозначно, що буде вводитися воєнний стан, але певна зміна формату, яка була фактично вже оголошена керівниками держави, безумовно відбудеться. І вона буде спрямована на надання можливості нашим силовим структурам більш ефективно виконувати свої завдання з недопущення розповсюдження окупації на інші території як Донецької і Луганської області, так і України загалом.

Від пані Геращенко були повідомлення про те, що ми маємо займатись реінтеграцією даних територій, що ми будемо працювати з ними. Безумовно, основний посил полягає в тому, що ми не полишаємо людей на тій території, ми розуміємо, що це є територія України і ми будемо робити все, аби полегшити ситуацію на цій території. Якими способами - це вже інша справа.

Читайте також: Звикли люди, що у нас війна

Ці способи включають в себе і політичні фактори, і, безумовно, військові. У главу кута ми ставимо все одно відновлення суверенітету над нашої територією. Це у першу чергу безпековий аспект, а вже після цього ми можемо собі дозволити розглядати робочі питання щодо налагодження нормального, цивілізованого життя на Донбасі. Тому той спосіб, у який цю інформацію подавав "Комерсант", вже є свідченням того, що вони дещо перекручують інформацію.

Щодо самого поняття - воєнний стан, то маю зазначити наступне: є таке правило, що генерали готуються до минулої війни, і власне це відноситься до всієї системи державного управління.

В даному конкретному випадку я не здивуюсь, якщо ми під час розробки відповідних законодавчих актів, які буде створено на той момент, винайдемо дефініцію, тобто визначення того стану, який буде встановлений і буде забезпечувати мир і спокій на цій території. Це не обов'язково буде називатися - воєнний стан.

Читайте також: Чому Турчинов запізнився на три роки з заявою про новий формат війни

Не треба чіплятися до визначень, тому що вони були створені зовсім для іншої ситуації. Тобто ми можемо назвати це: "стан особливого періоду", чи, наприклад, "стан військового управління", чи по-іншому. Не треба на цьому зациклюватись. Ми зараз встановлюємо правила гри. Ми розробляємо законодавчі акти у той спосіб, який вигідний перш за все Україні. А те, що там росіяни або інші так звані "підросійські" експерти кажуть про воєнний стан - не дуже нам цікаво і не обов'язково до сприйняття.

Сергій ГРАБСЬКИЙ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости