MENU

Політолог розповів, чому подання на Розенблата і Полякова опиняться у парламенті

5431 0

Ймовірність того, що ГПУ внесе до парламенту подання на зняття недоторканності з народних депутатів Борислава Розенблата (БПП) та Михайла Полякова ("Народний фронт") є достатньо високою.

Таку думку у коментарі UAINFO висловив політолог Олексій Якубін.

"Я думаю, що ймовірність того, що подання на них будуть внесені (до ВРУ, - ред.) є достатньо високою", - сказав він.

Водночас, переконаний експерт, у Розенблата та Полякова "зберігаються шанси домовитися з Банковою після повернення Порошенка з Вашингтону".

"Коаліція постала перед складним питанням, бо Розенблат і Поляков - це два додаткові штики, а ми розуміємо, що зараз в коаліції є великі проблеми з кількістю людей, які в ній знаходяться, бо там немає більше 226 людей і втрата кожного буде достатньо відчутною", - зазначив політолог.

Високу ймовірність того, що подання на нардепів будуть внесені до Ради Якубін пояснив тим, що Розенблат та Поляков могли "опинитися між двома вогнями".

"Вони не співпрацювали тісно з умовним Сергієм Березенком і групою БПП, орієнтованою на Банкову. З іншого боку, в того ж Розенблата не було нормальних контактів з депутатською групою "Єврооптимісти". Тобто його не шкода ні керівництву БПП, ні депутатській групі, яка пов'язана з НАБУ і САП", - розповів політолог.

Таким чином, переконаний він, депутатів, які опинилися в центрі так званого "бурштинового скандалу", могли зробити "сакральними жертвами", особливо на фоні візиту Петра Олексійовича до Вашингтону, де питання корупції теж активно піднімалося.

Читайте також: Влада робить усе можливе, щоби НАЗК не почало нормально функціонувати, - політолог

На думку Якубіна, НАБУ і САП будуть намагатися зробити все можливе, щоби Генпрокуратура направила до Ради подання на Розенблата і Полякова.

"Для САП і НАБУ це важливе питання, бо на фоні не дуже успішного просування справи Мартиненка та інших справ, ці депутати - менші фігури, але все ж таки вони народні депутати, а тому теж зможуть виконувати своєрідну роль піар-гачка і для західних донорів, і всередині країни", - відмітив він.

В той же час, переконаний політичний експерт, ГПУ та президент, ймовірно, не будуть перешкоджати такому поданню, оскільки їм "також потрібно показувати західним донорам, що боротьба з корупцією відбувається і щодо діючих народних депутатів, в тому числі щодо депутатів, які входять до складу пропрезидентської сили".

Читайте також: Нерозкриття справ Майдану дозволяє владі маніпулювати громадською думкою - політолог

Нагадаємо, вчора ввечері прес-секретар Юрія Луценка Лариса Сарган повідомила, що до ГПУ від САП надійшли подання на народних депутатів О. Довгого, М. Полякова та Б. Розенблата. Раніше НАБУ та САП повідомляли, що підозрюють Розенблата і Полякова в отриманні неправомірної вигоди за внесення до парламенту законопроектів і здійсненні інших незаконних дій, пов'язаних з видобутком бурштину.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини