MENU

Активісти на сесії ЮНЕСКО вперше озвучили факти про неконтрольовану забудову навколо Софії та Лаври

1984 0

Вперше на сесії ЮНЕСКО громадські активісти та захисники культурної спадщини з України з трибуни презентували "альтернативний звіт" про стан забудови в буферній зоні Києво-Печерської лаври та Софії Київської. Тепер активісти очікують на результати, зокрема, що їм нададуть документи, які уможливлять захист культурної спадщини столиці.

Попередньо ЮНЕСКО вже ухвалила резолюцію, згідно з якою українська влада повинна скасувати всі дозволи, надані на будівництво в буферній зоні Софії та Лаври. "В Україні мають не тільки скасувати дозволи, але й провести демонтаж в буферній зоні Софії Київської, щонайменше, знести декілька поверхів будівлі по вулиці Гончара. Київська влада і мер підтримують цю позицію", ‑ наголосила юристка, захисниця архітектурної спадщини Києва Марина Соловйова.

Читайте також: Український деригент отримав звання ЮНЕСКО

Сесія_ЮНЕСКО_11.jpg

Звіт щодо забудови в буферній зоні Софії та Лаври озвучила представниця ГО "Андріївсько- Пейзажна ініціатива" Ірина Нікіфорова під час міжнародної 41-й сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що відбулася в Кракові.

«Цього року громадськості, в тому числі з України, дали змогу вперше виступити з трибуни ЮНЕСКО. Від України виступила Ірина Нікіфорова, яка розповіла, що було зроблено в Києві — зокрема, демонтаж будівлі на Десятинному ⅗. Вона розповіла, що ми робимо, щоб у буферній зоні Софії Київського взагалі не було будівництва, підняла питання по Гончара 17/23. Це був прорив. Тобто сьогодні громадськість вже чують в усьому світі», — сказала Марина Соловйова.

Також, за її словами, відбулися консультації з керівним складом ЮНЕСКО.

Читайте також: Козацькі пісні увійшли до культурної спадщини ЮНЕСКО. ВІДЕО​​​​​​​

За інформацією "Громадського радіо", такий альтернативний звіт щодо архітектурної спадщини столиці активісти готують не вперше. 2011 року четверо активістів захисту історичної спадщини Києва (ГІ«Збережи старий Київ» та ГО«Андріївсько-Пейзажна ініціатива») за власний рахунок відвідали 35-ту сесію ЮНЕСКО в Парижі з метою передати об’єктивну інформацію про стан історичної спадщини і будівництва в історичному центрі. Після завершення сесії у Києві відбулась публічна дискусія щодо скандального офіційного звіту. За словами активістів, у звіті була подана викривлена інформація про стан будівництва в історичному центрі, що в свою чергу впливає на висновки комітету ЮНЕСКО стосовно України і Києва зокрема.

Risu


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини