MENU

Від чого залежить поведінка людини?

3063 0

Повторюся. Є така теорія поля. Курт Левін її колись придумав собі, а потім нею користали вже всі, хто хотів, – від поета якого-небудь заслужено забутого до психотерапевта, наприклад. Вона дуже проста, але крута.

Теорія поля (або теорія польової поведінки) вивчає зразки взаємодії між індивідуумом і полем довкола, тобто середовищем. Вона пояснює поведінку як явище, що може бути наслідком тотального співіснування фактів. Дуже грубо кажучи, речі, які нас оточують (так само, як і люди, котрі, зрештою, часто – теж речі), навпрямки впливають на те, як ми поводимося, які вибори робимо і які вчинки чинимо.

Читайте також: Як втручатися в життя інших і чому це потрібно

От саме тому, на мою думку, ми стаємо такими стильними самодостатніми гіпстерами-провокаторами в якому-небудь Парижі, а польські туристи – п'яним бидлом у якому-небудь Львові. Тихо, тихо... Я не про Львів. Не про Львів. Чекай.

І от саме тому, якщо рухатися далі, завжди спрацьовує та "теорія розбитих вікон". І, зрештою, саме тому у християнському храмі, під пахощі ладану, ми стаємо такими смиренними й тихенько собі під ніс обіцяємо Господові от прямо на хіднику біля храму почати нове життя.

Та! Зрештою, та сама теорія поля спрацьовує і серед правильно розставлених товарів у супермаркеті. Зайшов по батон, вийшов з оливковою олією і набором сентипонових подушок.

Читайте також: Неначе справжній рай – там, де українці

Якщо ж лізти глибоко в минуле, то всі ті речі, пов'язані з ним (які ми чіпляємо на стіни, складаємо на полички, носимо у внутрішній кишені), також впливають на наші вибори, вчинки та рішення. Того, власне, психотерапевти часто рекомендують "почиститися": із есемесок починаючи і в'язаним колишньою светром закінчуючи.

А тому! Як би цинічно ми не сприймали, до прикладу, ідіотський День святого Валентина, завжди пам'ятаймо про теорію поля, яку нам від щирого серця лишив цей мудрий чоловік Курт Левін. Бо, як влучно підтвердив цю теорію поштар Пєчкін з відомого мультика: "Це я чого раніше такий злий був? Бо ж у мене ровера не було! Тепер я точно добрішим стану..."

Вперед – творити правильне тотальне співіснування фактів!

Володимир БЄГЛОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини