MENU

Чому ситуація з новою мовою ботів Facebook мала місце

1638 0

Facebook Shut Down AI After It Invented Its Own Language.

Суть новини полягає в тому, що два боти - Еліс та Боб, що були створені в Facebook, створили "свою" мову на основі англійської і почали нею спілкуватись.

- “I can i i everything else,” - каже Боб.
- “Balls have zero to me to me to me to me to me to me to me to me to,” - дає відповідь Еліс.

Не так давно Маск і Цукерберг обмінялись компліментами щодо розвитку штучного інтелекту (AI). Багато хто (в тому числі і Маск) висловлює побоювання з приводу стрімкого розвитку AI, і навіть створюють організації, які будуть слідкувати за тим, щоб розвиток пішов за "правильним" сценарієм.

Читайте також: Суперечка не вщухає: Ілон Маск відреагував на критику Цукерберга про штучний інтелект

Чому така ситуація мала місце?

Мова - один із самих недосконалих способів передачі інформації. Візуальні образи, іконографія, рефлекси часто говорять краще за будь-які слова. До того ж, жоден автоматизований інструмент не може розрізнити сарказм або іронію. В першу чергу, через важливість контексту, але і тому, що усі мови є надмірними.

Надмірність мови - статистична величина, що позначає надмірність інформації, що міститься в тексті на певному мовою.

До речі, надмірність мови є джерелом спотворення суті повідомлення. Чи ви знали, що надмірність російської мови - 32%, що є одним найбільших показників в Європі та світі. Саме тому пропаганда російською мовою є такою дієвою - через високу надмірність російської мови суть написаного може бути трактовано різними людьми абсолютно амбівалентно.

Читайте також: Різка відповідь Цукерберга на заяву Ілона Маска про небезпеку штучного інтелекту

Але повернемось до ботів. Враховуючи, що зазвичай для подібних систем використовують методи машинного навчання, які є, по суті, універсальними класифікаторами (універсальні класифікатори збіжні, тобто завжди можна отримати результат, хоча цей результат може бути і не оптимальним, а не оптимальний результат, в свою чергу, призводить до досить цікавих "результатів"), то, як на мене, є досить очевидним, що боти чи системи штучного інтелекту будуть в майбутньому користуватись "власною" мовою. Так, якщо навчання буде здійснюватись англійською, то і мова спілкування ботів буде базуватись на англійских словах, але це не буде англійська мова в нашому звичному розумінні.

Звісно, це припущення, і я не готовий 100% стверджувати, що все так і було, але фрази, якими боти почали спілкуватись, говорять про те, що вони високооптимізовані і використовують послідовність простих слів, до того ж маленької довжини (щось на кшталт азбуки Морзе).

Так банально виходить швидше:

"i i can i i i everything else"

Олександр КРАКОВЕЦЬКИЙ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости