MENU

Як в Україні гроблять кіногалузь

880 0

Майже тиждень вичитував класний сценарій. Побував серед фантасмагоричних сюжетів, де присутнє минуле і майбутнє, вампіри і гопакісти, герої літають у космос і воюють з небезпечними мешканцями підземель, які чекають свого часу, щоби нищити світ.

- Ви могли би його розіслати його до польщі або ще куди? Раптом хтось зацікавиться? - просить автор.

Виявляється, що в Україні активно експлуатується ще совкова аномалія з різними обмеженнями для допуску до конкурсів.

Читайте также: Добро пожаловать в мир российского кино. Бессмысленный и беспощадный

Наприклад, на пітчинги по лінії Держкіно допускаються лише режисери з дипломами профільних вишів. Організатори інших конкурсів від держави вимагають, щоби у заявників був досвід виробництва аналогічної продукції і, увага!!! Власна техніка для її створення.

Виявляється, якщо ти придбав собі диплом профільного вишу чи навіть чесно протирав там штани, то тобі суцільні welcome до державних грошей. А, якщо ти за бабло сумнівного походження накупив техніки і назнімав різного дрантя, то ти отримуєш рівень - Бог.

Тобто, такі люди, як Тарантіно, Вачовскі, Кемерон, Нолан, Куросава, Кубрик у нас курили би збоку бамбук. І не було би ніколи "Від заходу до сходу", "Кримінального читва", "Матриці", "Хмарного атласу", "Піранів", "Чужого", "Термінатора", "Титаніка, "Аватара", "Темного лицаря", "Семи самураїв", "Космічної одісеї", "Механічного апельсину".

В цій країні бодай хтось розуміє, що такими правилами становлення кіногалузі гробиться у самому її зародку? У всьому світі найкращі ідеї придумують фанатики, а їх втілюють високопрофесійні ремісники.

Читайте також: На... промзону. Як виселяють історію українських літератури й мистецтва

Якщо ми хочемо, щоби у нас з'явилося кіно, то оцінювати проекти треба не за дипломами їх авторів і вже точно не за наявністю техніки і чи робили вони щось схоже до цього. оцінювати треба за якістю ідеї, за її цікавістю для глядача і користю для економіки та ідеології.

А втілювати класні проекти в Україні є кому. повірте, виглядатимуть не гірше голлівудських.

bad beginning makes a bad ending.

Олег УЩЕНКО


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости